5900X 360mm sıvı soğutma önerisi

O kasa bana bile küçük geliyor, o sisteme hiç olmaz. 5000 serisi gördüğüm kadarıyla güzel, en kısa zamanda değiştirmenizi tavsiye ederim. Kasada hava akışı anlamında pek sıkıntı yok ama darlığı can sıkıyor. 😁

Aslında kasa boyutuna çok takılmıyorum. Ekran kartım da 2 fanlı olduğu için çok ferah. Ama kasanın en büyük sorunu ön kapağı. Hava girişi için ayrılan boşluk çok yetersiz. Plastik ön kapağı söktüğümde işlemci boşta iken bile yaklaşık 5 derece fark oluyor. Bu sebeple önü mesh bir kasaya geçmeyi düşünüyorum.
Henüz sıvı soğutma konusunda karar veremedim. Ancak bir öndeki mesajda bahsettiğim üzere spec delta hava akışı konusunda sistemi kısıtlıyordu. Ön kapak sökülü olarak aldığım performansları baz alarak. Corsair 5000D Airflow sipariş verdim. İlk iş olarak kasa değişikliği yapacağım. Yeni kasanın imkanları ile birlikte 280mm 360mm istediğim modeli önde, yanda ya da tepede kullanabileceğim.

@BerkayZ87
Mesajım arada kaynadı sanıyorum.

Bütçe dahilinde kalıyoruz ancak 3 fanı kenara atıp 3 yeni fan almaya değecek kadar fark yaratacak mı Liquid Freezer. Ciddi performans farkı olur değerlendir mutlaka derseniz düşünebilirim.

Bir de önerdiğiniz siteyi ilk defa gördüm. Alışveriş konusunda güvenilir mi?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı