5900X 360mm sıvı soğutma önerisi

Eğer masrafa girerim dersen Liquid Freezer 360 alıp üzerindeki fanları çıkartıp şunlardan 3 tane alırsan mükemmel olabilir. Sessizlik konusunu bilmem ama performansta baya üstün olur. Liquid'in radyatörü daha kalın. Tabii Liquid 360 her kasaya sığmayabiliyor. Radyatörü 3,8cm, takılı fanlar da 2,5cm olsa 6,3cm alan gerekiyor. Ortalama sıvı soğutmalar 5,2cm kalınlığında oluyor. Kasayı ölçmek gerekli. Liquid 360 ezbere alınacak bir soğutucu değil.

Lianli galahad güzel bir tercih olabilir.

Aerocool olanda güzel aslında ama incelemesi yok. Olanlarda böyle:

Aerocool olanda güzel aslında ama incelemesi yok. Olanlarda böyle:

360'ın incelemesi var.

Çok fazla bütçe sorusu gelmiş açıkçası belirttiğim ürünler bir barem oluşturur diye düşünmüştüm. Yaklaşık 2000TL kadar ayırabilirim.

O kasanın hava akışı pek de iyi değil ama.
RGB isteğinizden vazgeçerseniz;
Vazgeçemezseniz;
Ekran kartı nedir? Bütçe nedir? O sisteme o kasa yakışmamış, uygun fiyatlı bir sıvı soğutma alıp kasayı değiştirmenizi öneririm. 😁

Ekran kartım Msi Gaming 2060 Super ilk başta belirttiğim gibi cpu render amaçlı kullandığımdam oyun vs. gibi yan işlerde işimi görüyor.

Kasa biraz sisteme küçük kaldı farkındayım ancak malzeme kalitesi ve düzeninden şimdilik çok memnunum. İlerleyen dönemde CORSAIR 5000D Airflow ile bir değişiklik düşünüyorum ama.

Corsair marka soğutucuyu alabilirsiniz.
Sizin için en iyisi kasa değişmek ve sonrasında sıvı soğutma almak olabilir. Onun dışında bütçe varsa H150I capellix mükemmel bir soğutmadır.

Sistemde çevre birimlerinde de bolca corsair tercih ettim. Uyum açısından mantıklı geliyor ancak şimdi bulamasam da bir incelemede gürültülü olduğu belirtilmişti o biraz soru işareti yarattı.

Eğer masrafa girerim dersen Liquid Freezer 360 alıp üzerindeki fanları çıkartıp şunlardan 3 tane alırsan mükemmel olabilir. Sessizlik konusunu bilmem ama performansta baya üstün olur. Liquid'in radyatörü daha kalın. Tabii Liquid 360 her kasaya sığmayabiliyor. Radyatörü 3,8cm, takılı fanlar da 2,5cm olsa 6,3cm alan gerekiyor. Ortalama sıvı soğutmalar 5,2cm kalınlığında oluyor. Kasayı ölçmek gerekli. Liquid 360 ezbere alınacak bir soğutucu değil.

Bütçe dahilinde kalıyoruz ancak 3 fanı kenara atıp 3 yeni fan almaya değecek kadar fark yaratacak mı Liquid Freezer. Ciddi performans farkı olur değerlendir mutlaka derseniz düşünebilirim.

Bir de önerdiğiniz siteyi ilk defa gördüm. Alışveriş konusunda güvenilir mi?

Bütçe belli değilken öneri yapıyor herkes. Bende yapayım bari:

Saçma gelebilir ama siyah olmasını tercih ederim. Sistemdeki diğer bileşenlerle uyum açısından.

Kasa biraz sisteme küçük kaldı farkındayım ancak malzeme kalitesi ve düzeninden şimdilik çok memnunum. İlerleyen dönemde CORSAIR 5000D Airflow ile bir değişiklik düşünüyorum ama.
O kasa bana bile küçük geliyor, o sisteme hiç olmaz. 5000 serisi gördüğüm kadarıyla güzel, en kısa zamanda değiştirmenizi tavsiye ederim. Kasada hava akışı anlamında pek sıkıntı yok ama darlığı can sıkıyor. 😁

Geri
Yukarı