5900X ile GT1030 kullanmak sıkıntı yaratır mı?

ahmetsalih37

Hectopat
Arkadaşlar merhaba.

Ekran kartı piyasasının malum durumu yüzünden, piyasa normale dönene kadar GT1030 veya RX550 gibi bir ekran kartı almayı planlıyorum. Ryzen 9 5900X işlemci ve GT1030 gibi bir ekran kartını birlikte kullanmak sıkıntı yaratır mı? Bir de 1030 ile 2K monitör ile CS:GO ve LoL gibi oyunları oynayabilir miyim?

Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

2K çözünürlükte o ekran kartı ile oynayamazsınız.

Arkadaşlar merhaba.

Ekran kartı piyasasının malum durumu yüzünden, piyasa normale dönene kadar GT1030 veya RX550 gibi bir ekran kartı almayı planlıyorum. Ryzen 9 5900X işlemci ve GT1030 gibi bir ekran kartını birlikte kullanmak sıkıntı yaratır mı? Bir de 1030 ile 2K monitör ile CS:GO ve LoL gibi oyunları oynayabilir miyim?

Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

2K'yı gören 1030: o_o

Sıkıntı çıkarmaz ama garip kaçar.

2K monitör biraz şey... Anladın?

Onun dışında 5900X'e hakaret olmasından başka sorun yok.

Biraz ne hocam, anlamadım maalesef.

Arkadaşlar durumun garip olduğunun ben de farkındayım. Asıl amacım oyun oynamak değil zaten. Yazılım ile ilgileniyorum. Genel anlamda makineyi o amaçla kullanacağım. Onun dışında uygun 3080 Ti falan bulana kadar böyle idare etmeyi düşünüyordum. 60 FPS LoL oynatsa yeter benim için. Fazlasını beklemiyorum zaten.

Biraz ne hocam, anlamadım maalesef.

Arkadaşlar durumun garip olduğunun ben de farkındayım. Asıl amacım oyun oynamak değil zaten. Yazılım ile ilgileniyorum. Genel anlamda makineyi o amaçla kullanacağım. Onun dışında uygun 3080 Ti falan bulana kadar böyle idare etmeyi düşünüyordum. 60 FPS LoL oynatsa yeter benim için. Fazlasını beklemiyorum zaten.

Geçici olarak düşük bir ekran kartı kullanmak istemenizde garip olan bir şey yok ama 2K'da oyunlarda sıkıntı yaratabilir. Çözünürlüğü düşürürseniz rahat oynarsınız.

Şu video serisine bak derim 🙃
https://youtube.com/playlist?list=PLH6sLgdc_uJ7zJEfdY1W_Ym_Au19NkfDi
Çoğu videoda kullanmakta o işlemciyi GT 1030 ile beraber.

Çok teşekkürler hocam. 1440p çekmemiş sanırım arkadaş sanırım ama 1080P'de sıkıntı yok gibi gözüküyor.

Geçici olarak düşük bir ekran kartı kullanmak istemenizde garip olan bir şey yok ama 2K'da oyunlarda sıkıntı yaratabilir. Çözünürlüğü düşürürseniz rahat oynarsınız.

En kötü çözünürlüğü düşüreceğim gibi duruyor veya ikinci el Full HD bir monitör alacağım. Yardımınız için çok teşekkür ederim.

Geri
Yukarı