6.000 TL bilgisayar toplama vs i5 4460 sistem yükseltme

Bütçe
6000

HyenaR34

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Bütçem 6.000TL en fazla %10 kadar bütçenin üstüne çıkabilirim. Genel olarak SEO, Adobe programları ve oyun için kullanıyorum, bilgisayarım yük altında 75 ile 85 derece civarında çalışmakta. Sistem toplamak yerine güncellemeyi öneriyorsanız kasanın küçük olmasından dolayı ekstra fan takabileceğim bir alanı mevcut değil bu yüzden dış kasayı da değiştirmeyi düşünmekteyim. Sizin önerileriniz nelerdir? Yardımlarınızı bekliyorum ve şimdiden teşekkürler.

Şu an kullanmakta olduğum sistem aşağıdaki gibidir;

Dosya Ekleri

• P_setting_fff_1_90_end_600.jpg
    P_setting_fff_1_90_end_600.jpg
    26,1 KB · Görüntüleme: 39
Son düzenleyen: Moderatör:
Eski sistemi tutup salonda eğlence merkezi olarak ve yedek iş istasyonu olarak kullanmayı planlamaktaydım🥲

İstersen satma ama monitörü ve ekran kartını kulanman lazım çünkü boşa bir daha monitör alma ekran kartı ise piyasada yok o yüzden elindekini kullan ekran kartı almak istersen çok pahalıya patlar.

İstersen satma ama monitörü ve ekran kartını kulanman lazım çünkü boşa bir daha monitör alma ekran kartı ise piyasada yok o yüzden elindekini kullan ekran kartı almak istersen çok pahalıya patlar.

Elimde eski R7 240 kart mevcut onu şu anki sisteme takmayı planlıyorum. Yedek iş istasyonuna çevirirsem büyük olasılıkla salondaki televizyon işimi görecektir.

Elimde eski R7 240 kart mevcut onu şu anki sisteme takmayı planlıyorum. Yedek iş istasyonuna çevirirsem büyük olasılıkla salondaki televizyon işimi görecektir.

O zaman çok iyi olur.
Ekran kartsız ve monitörsüz sistem toplıyim mi 6.000'e?
İsterseniz 3500-4000 TL'ye sistem alıp ekran kartı piyasası düzeldiği zaman RX 570 satıp 1660 Super veya benzeri kart alabilirsiniz.

O zaman çok iyi olur.
Ekran kartsız ve monitörsüz sistem toplıyim mi 6.000'e?
İsterseniz 3500-4000 TL'ye sistem alıp ekran kartı piyasası düzeldiği zaman RX 570 satıp 1660 Super veya benzeri kart alabilirsiniz.

6000 TL'ye sistem toplayabilirseniz süper olur. Ekran kartını bir süre daha kullanmayı planlamaktayım. Sistem için diyebileceğim konu ise gelecekte kartı RTX serisine yükseltmeyi düşünüyorum darboğaz yapmayacak bir sistem olursa güzel olur, teşekkürler.

111 TL aşıyor oda RAM'ler 3600 MHz olduğu için.
İstersen 3200 MHz yapabilirsin tam olur.
İşlemci çok güçlü ekran kartlarını besler çok iyi bir işlemci.

111 TL aşıyor oda RAM'ler 3600 MHz olduğu için.
İstersen 3200 MHz yapabilirsin tam olur.
İşlemci çok güçlü ekran kartlarını besler çok iyi bir işlemci.

Daha önce akakçe üzerinden alışveriş yapmadım açıkçası gözümü korkutmuyor değil 😥 Genellikle hepsiburada veya N11 üzerinden belirli bir düzeyde ürün satışı gerçekleştiren ve 4.5 üzerinde puanı olan mağazalardan almayı tercih ediyordum 😵

Daha önce Akakçe üzerinden alışveriş yapmadım açıkçası gözümü korkutmuyor değil 😥 genellikle Hepsiburada veya N11 üzerinden belirli bir düzeyde ürün satışı gerçekleştiren ve 4.5 üzerinde puanı olan mağazalardan almayı tercih ediyordum 😵

Akakçe satış yapıyor ama genel amacı tüm güvenilir sitelerin en ucuzunu buluyor.
Akakçe'den satın alabilirsiniz güvenlidir.

Geri
Yukarı