6.000₺'ye alınan sistem

Rampage kasa aldığın için hata yapmadın hocam fanların falan bozulması veya fanlarının ses yapması dışında pek problem yapabileceğini sanmıyorum. Mesh panel olması güzel bir artı tabii. Bu arada ben Rampage Carisma Mesh adına konuşuyorum Rampage Carisma diye bir kasa daha var ama o cam tamamen. Seninkinin model tam olarak nedir? Bu bütçeye Vatan dışından Zalman S3 veya Dark Guardian Mini alınabilirdi. Üzülme, o kadar kötü bir kasa tercihi yapmamışsın.
Kasanın ön tarafı mesh. Üstünde toz filtresi var sadece sol tarafında cam var. Teşhir ürünün dışarda iken fotoğrafını çekebildim. Bir de kutunun.

Dosya Ekleri

• IMG-20200701-WA0011.jpg
    IMG-20200701-WA0011.jpg
    110,6 KB · Görüntüleme: 36
  • IMG-20200701-WA0001.jpg
    IMG-20200701-WA0001.jpg
    168,8 KB · Görüntüleme: 35
RX 580 yanına malesef yazmışsın ama rx 580 cidden harika bi ekran kartı yani bütün oyunları orta ayarlarda 60 fps ve üstü alabilirsin e spor oyunları zaten offf uçar.

Hayırlı olsun

Kasanın ön tarafı mesh. Üstünde toz filtresi var sadece sol tarafında cam var. Teşhir ürünün dışarda iken fotoğrafını çekebildim. Bir de kutunun.
Tamam. O kadar kötü bir ürün değil kafana takma işini görür. Umarım fanları falan sorun yapmaz sana.

RX 580 yanına malesef yazmışsın ama rx 580 cidden harika bi ekran kartı yani bütün oyunları orta ayarlarda 60 fps ve üstü alabilirsin e spor oyunları zaten offf uçar.

Hayırlı olsun
Gaza geldim. Sadece 4gb vramın yetersiz olduğuna dair konu görmüştüm. O da okadar sorun değildir bence. Masaüstü oşduğu için upgrede yapmak kolay olacak.

Arkadaşlar 2 saat önce bir sistem aldım. Monitör dahil. Bir hayırlı olsunu alırım 😀

AMD Ryzen 5 2600.
MSI B450M-A PRO Max.
16 GB RAM 3000MHz CL 16 Crucial ballistik.
ASUS Dual 4 GB RX580(maalesef)
Corsair 550W PSU.
Rampage carisma kasa.
1TB HDD Seagate baracudda 7200RPM.
120GB Crucial BX500.
ASUS 5ms 60Hz 1080P 21, 5 Inc monitör.

En baştan her şeyi söyliyeceğim. Ona göre olabildiğince kötü yorum yapmayın. Heyecanlıyım da :)
öncelikle neden R5 1600 AF seçmedin diyebilirsiniz. Stokta yoktu. Babamın acelesinden dolayı bunu aldım.
Anakartımı bilenler biliyor. M.2 soketi falan var işte.
RAM'i bilerek 1x16 seçtim. Performans kaybı olacak biliyorum ama gelecekte anakartım 2 kanala sahip olduğu için yükseltme ihtiyacım olursa diye seçtim.
Ekran kartımdan memnun kalacağımı düşünüyorum. Zaten masaüstü sistem olduğu için upgrade yapmak kolay olacaktır.
PSU'lu kasa seçmedim. Çünkü Rampage, Frisby falan PSU'ları kötü. Bende 550W'lı PSU'su seçtim. Kasa olarak ön tarafı mesh ızgara, hava sirkülasyon elimi koyduğumda bile hissettiğim 4x120mm RGB fanlı. 1TB harddisk seçmek için 120GB SSD seçtim. Yoksa SSD'ye fazla para ayıramazdım. Monitörüm 60Hz olması kötü olabilir. Ama birkaç yıl içinde bu sistem 60FPS civarında dolaşacak. 21, 5 Inc büyük geldi bana sorun yok o yüzden. VA panel ve 5ms saniye de yeterli olacak çünkü o kadar profesyonel bir oyuncu değilim. 1ms falan çok fazla.

İşte böyle arkadaşlar. Hayırlı olsun demenizi ve yorumlarınızı bekliyorum. İlk PC'm olduğu için heyecanımı kırmayın. Kullanmaya başladığımda merak edenler için bilgi vereceğim. Açıkçası laptopta uzun zaman geçirdiğim için ve normalde de 35FPS 1280X720P Low-medium ayarlara alışık olduğum için bu sistem beni götürür. Siz ne düşünüyorsunuz?
Sistemin bazı resimleri altta.

Anakartında RGB desteği yok, belirtmek isterim.

Geri
Yukarı