6.000TL'ye MacBook alınır mı?

DDR4 modellere bakmak daha sağlıklı bence.
ya sadece film izleyip ders çalışacağım için o kadar takılmadım biraz daha ucuz yollu bir şey istiyorum iş olarak kullanmayacağım için
Bunu prestij için almak istiyorsanız anlarım ama 6 bin liralık bir Ryzen 5500u laptop hız ve konfor anlamında bunu 4'e katlar. Sizin tercihiniz.
mac işletim sistemli bir sey almak istiyorum o yüzden seçimim macbooktan yana hocam

Ya sadece film izleyip ders çalışacağım için o kadar takılmadım biraz daha ucuz yollu bir şey istiyorum iş olarak kullanmayacağım için.

7K bütçede DDR3 gibi eski teknoloji alma bence. DDR5 çıkmışken DDR4'den aşağı inmemen taraftarıyım. DDR4 Mac bakabilirsin. Daha uzun ömürlü olur.

Arkadaşın IPhone'u var Mac almakla doğru yapıyor o mükemmel dediğiniz Windows cihazlarda o ekosistemi alamazsınız.

Sizin gibi Mac'in (uzmanı) olsa bende almasını tavsiye ederdim. Sizin büyük ihtimalle tamiriyle de ilgilendiğinize eminim. Ama normal kullanıcıya eski ve arıza yapması muhtemel cihazları önermek istemiyorum.

Son düzenleme:
Sizin gibi Mac'in kaşarı (uzmanı) olsa bende almasını tavsiye ederdim. Sizin büyük ihtimalle tamiriyle de ilgilendiğinize eminim. Ama normal kullanıcıya eski ve arıza yapması muhtemel cihazları önermek istemiyorum.

Türkiye de Mac kullanmayı bilmemeniz benim suçum mu?

Tamam uzmanı olabilirim ama sen bu ekosistemi bilmediğin için bana böyle bir yorum atmadın mı?
Hocam yazdığımı yanlış okudunuz yanlış anladınız, ben sizi iğnelemek için bir yazı da yazmadım. Gece gece uğraştırmasan hadi iyi geceler.
Ekosistem dediğiniz şey de 2. el alınan macbook klavyesindeki dışkı tükürük kalıntılarının oluşturduğu bakteriler ekosistemi mi ? Ekosistem deyip duruyorsunuz xD.

Hocam yazdığımı yanlış okudunuz yanlış anladınız, ben sizi iğnelemek için bir yazı da yazmadım. Gece gece uğraştırmasan hadi iyi geceler.
Ekosistem dediğiniz şey de 2. el alınan MacBook klavyesindeki dışkı tükürük kalıntılarının oluşturduğu bakteriler ekosistemi mi? Ekosistem deyip duruyorsunuz xd.

Öyle bir şey olsa zaten neden millet yurt dışından, bit pazarından, Mac alıp yenileyip edip 300 dolara satsın? Şahsen ben de yapıyorum eksiklikğini de görmedim.
Telefonun IPhone'ya da IPad'in yoksa da ne yapabilirim otur köşede ağla mı diyeyim? Mac'in touchpad özellikleri Windows'un touchpad özelliğine bin basar.
Neyse git köşede mükemmel Windows'unda oyununu oyna.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı