6,188 TL Bilgisayar Toplama

Traviss Bickle

Kilopat
Makaleler
5
İyi Günler,

Arkadaşım için bilgisayar topluyoruz, şöyle bir şey topladım ama nasıl bilmiyorum, daha iyisini atabilirsiniz. Bütçeyi arttıramaz.

2 adet Frisby FCL-F12B kasa fanı hediye
Ekran Kartı: Asus Radeon RX 580 8GB
İşlemci: AMD Ryzen 5 3500 MPK
Anakart: Asus B450M Dragon Bulk
RAM: Corsair Vengeance RGB Pro 16GB (2x8) 3200 MHz
SSD: Adata SU630 480GB
Kasa: Corsair Carbide Spec-05

Not: İşlemcinin içinde işlemci fanı ve termal macun dahil mi bilmiyorum, onu da söylerseniz güzel olur.

Teşekkürler.

SSD kronik sorunlu. RX 580 yerine 1650 Super tercih edilebilir. Kasa olarak hava akışı daha iyi bir kasa tercih edilebilir. RAM'lere o kadar fazla para vermenin anlamı yok.

Sistemin PSU'su nedir?

6200 TL'ye RX 580'li sistem alınmaz. GTX 1660 Super'li sistem bakın.

Son düzenleme:
SSD kronik sorunlu. RX 580 yerine 1650 Super tercih edilebilir. Kasa olarak hava akışı daha iyi bir kasa tercih edilebilir. RAM'lere o kadar fazla para vermenin anlamı yok.

Sistemin PSU'su nedir?
Hocam şu linkten düzenleme yaptım, PSU hakkında da herhangi bir şey göremedim.
6200 TL'ye RX 580'li sistem alınmaz. GTX 1660 Super'li sistem bakın.
Önerebilirseniz çok güzel olur hocam.

SSD Toshiba ile, Kasa da Corsair ile değiştirildiğinde alınabilir hale geliyor. 6119,95TL oluyor fiyatı RAM 8GB ve SSD 240GB evet fakat Ekran Kartı RX580'nin üstünde bir kart. İşlemci ise bildiğim kadarıyla 3600 ile kapışıyor. Daha sonradan RAM takviyesi yapılırsa muhteşem sistem olur. 1TB de HDD eklenir.

Hocam mobildeyim, buradan sistem önermek pek kolay olmuyor. Ondan dolayı öneremeyeceğim. Üste atılan 1660 Ti'lı sistem fena değil. Ekran kartı Sinerji'de satılan Gigabyte GTX 1660 Super Gaming OC ile değiştirilebilir. PSU Vatan'da satılan Corsair VS550 ile değiştirilebilir.

SSD Toshiba ile, Kasa da Corsair ile değiştirildiğinde alınabilir hale geliyor. 6119,95TL oluyor fiyatı RAM 8GB ve SSD 240GB evet fakat Ekran Kartı RX580'nin üstünde bir kart. İşlemci ise bildiğim kadarıyla 3600 ile kapışıyor. Daha sonradan RAM takviyesi yapılırsa muhteşem sistem olur. 1TB de HDD eklenir.
Maalesef RAM takviyesi yapamayız hocam. Bir şeylerden kısıp RAM'e ekleyerek dengeleme şansımız yok mu?

Geri
Yukarı