6.300₺ Sistem'de AMD ekran kartı mı? NVIDIA ekran kartı mı?

Crixbesa

Centipat
Selamlar, 6.300₺ bütçe ile 2 farklı sistem çıkarttım Vatan Bilgisayar üzerinden ve yarın mağazalar açılınca gidip toplatacağım.

Sistemin temel parçaları;

- Xigmatek sırocon III X-Power 600W 80Plus Rainbow fan temper camlı Gaming kasa.
- Toshiba 240GB 555/540MB SSD SATA III.
- G.Skill Ripjawsv DDR4 3000MHz CL16 2x8 RAM Dual-Channel.
- Gigabyte B450M S2H 3466MHz O.C. M.2 USB 3.1 anakart.
- Ryzen 5 2600 6 çekirdek 12 thread işlemci.

Fakat iş ekran kartı'na gelince bir takım sorunlar çıkıyor ve karar vermekte çok zorlanıyorum.

Şimdi şöyle başlayalım; AMD ekran kartı.

MSI Radeon RX 5700 Mech gp Edition O.C. 8 GB 256 Bit GDDR6 DX 12 ekran kartı 2.976₺

Avantajlar:
- Monitörüm olan AOC 24V2Q FreeSync desteği var bu yüzden AMD ekran kartı işime geliyor.
- Model Mech değil Mech GP Edition yani termal pad ve termal macundan dolayı olan Mech sorunları yok bu sürüm'de.
- Zotac RTX 2060'dan daha fazla performanslı ve klasman olarak RTX 2060S zorlarsa 2070 gücünde.
( NVIDIA super serisi kartları bu RX'leri geçmek için çıkartmıştı bildiğim kadarı ile. )
- Daha fazla bellek hızı ve ek olarak 2 GB fazla VRAM var.
- 192 değil 256 Bit veri yolu barındırıyor.

Dezavantaj:
- Daha fazla ısınıyor.
- AMD sürücü sorunları var.
- Yetersiz yazılım desteği.

Diğer yarışmacımız; NVIDIA ekran kartı.

Zotac Gaming RTX 2060 GDDR6 6 GB 192Bit DX12 ekran kartı 2.911₺

Avantajlar:
- RTX teknolojisi.
- Çok daha iyi sürücü desteği. AMD gibi siyah ekran, FreeSync çalışmama ve sistemin siyah ekranda açılması gibi sorunlar yok ki hala yaşayan çok var AMD'de.
- Experience yazılımı ile grafikleri çok daha kaliteli yapabilme ve freestyle ile efsanevi oyun deneyimi. ( LoL bile DotA2 gibi oluyor, sürekli kullanıyorum. )
- Daha az ısınıyor AMD kartlara göre.

Dezavantajlar:
- 192 Bit veri yolu barındırması.
- 2 GB daha az VRAM belleği.
- Daha yavaş bellek hızı ve çekirdek hızı.

Bu kartları kullanan var mı? Sizce hangisini tercih etmeliyim?

Yarına kadar vaktim var, sistem toplayacağım yarın yardımcı olursanız sevinirim.
Bilgisi olan var mı arkadaşlar?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı