6-7 Bin TL Laptop Önerisi

tolgacansezer

Centipat
Selamlar.

6-7 bin tl arası bir bütçem var ve laptop arayışındayım. Fazla pahalı olduğu için Macbook almaktan mecburen vazgeçtim fakat Macbook gibi şık ve temel seviyede Photoshop'ta işlem yapmamı sağlayacak, Football Manager'ı rahatlıkla oynatacak (bilmeyenler için hiç ağır bir oyun değil) ve keyifle dizi/film izlettirecek bir laptop arıyorum.

Aklımda 2 marka var: Asus ve Lenovo ancak ikisi hakkında da sayısız olumsuz yorum okudum. Ne tavsiye edersiniz?

MacBook tarzı (hatta elma logosu koysalar Mac olacak ) Huawei D serisini bir araştırır mısın? Ben pek araştırdım. Yorumlara üstün körü baktım ve olumlu duruyor.

*https://www.hepsiburada.com/huawei-...14-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV00000SKDTC.

*https://www.hepsiburada.com/huawei-matebook-13-2020-intel-core-i5-1020u-8gb-512gb-ssd-mx250-windows-10-home-2k-13-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV00000TJ2G8?magaza=Huawei Türkiye.

Huawei telefonlar ile bayağı bir etkileşime giriyor dokunmatik ekranlı.
Bir araştır.

Başka marka alternatifi olarak HP'ye bakabilirsiniz.

MacBook tarzı (hatta elma logosu koysalar Mac olacak ) Huawei D serisini bir araştırır mısın? Ben pek araştırdım. Yorumlara üstün körü baktım ve olumlu duruyor.

*https://www.hepsiburada.com/huawei-...14-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV00000SKDTC.

*https://www.hepsiburada.com/huawei-matebook-13-2020-intel-core-i5-1020u-8gb-512gb-ssd-mx250-windows-10-home-2k-13-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV00000TJ2G8?magaza=Huawei Türkiye.

Huawei telefonlar ile bayağı bir etkileşime giriyor dokunmatik ekranlı.
Bir araştır.

Başka marka alternatifi olarak HP'ye bakabilirsiniz.

Hocam merhaba, ilgin için teşekkürler öncelikle. Şu anda son karar olarak Huawei MateBook tercih edeceğim sanırım ama hangi modelini tercih edeceğimi bilmiyorum.

MateBook 13'ün her şeyi okey ama ekranın dik olması biraz düşündürdü. Onun dışında sanırım en üstte yazdığım ve yapmayı istediğim işlemleri karşılıyor sanırım.

MateBook 14 ise işlemcide ve ekran kartında AMD kullanmasıyla beni düşündürdü. Şimdi sorum şudur: Ben bu bilgisayarlara okeyim fakat bu 14 modeli, bana oyun olarak ''sadece'' FM 2020'yi (bilmeyenler için ekran kartını veya işlemciyi hiç zorlayacak bir oyun değil) rahatlıkla oynatabilir mi ve Photoshop'ta temel işlemleri yaptırabilir mi? Onun dışında zaten sadece dizi-film izliyorum.

Şimiden teşekkürler yanıtın için.

Hocam merhaba, ilgin için teşekkürler öncelikle. Şu anda son karar olarak Huawei Matebook tercih edeceğim sanırım ama hangi modelini tercih edeceğimi bilmiyorum.

Matebook 13'ün her şeyi okey ama ekranın dik olması biraz düşündürdü. Onun dışında sanırım en üstte yazdığım ve yapmayı istediğim işlemleri karşılıyor sanırım.

Matebook 14 ise işlemcide ve ekran kartında AMD kullanmasıyla beni düşündürdü. Şimdi sorum şudur: Ben bu bilgisayarlara okeyim fakat bu 14 modeli, bana oyun olarak "sadece" FM 2020'yi (bilmeyenler için ekran kartını veya işlemciyi hiç zorlayacak bir oyun değil) rahatlıkla oynatabilir mi ve Photoshop'ta temel işlemleri yaptırabilir mi? Onun dışında zaten sadece dizi-film izliyorum.

Şimiden teşekkürler yanıtın için.

Merhaba şimdi ilk olarka ben D13'teki dik ekran diyerek ne anlatmak istediğini anlamadım. Eğer fotoğrafta hep dik çektiklerinden dolayı diyorsan öyle değil. Videolar her iki laptop için var oradan destek al mutlaka.

1.PNG

2.PNG

Farkıları böyle buradan karşılaştır.
Diğer arkadaşlarda AMD işlemcisi ve ekran kartının istekleri kaldırabilecekler mi söylerlerse sevinirim AMD'den pek anlamıyorum.
Yalnız D13 biraz daha MacBook tarafında HDMI yok, USB yok, Type-C ile iş görüyorsunuz, ileriye dönük ve daha hızlı ama USB kadar yaygın değil.
Farklı bir sorun olursa bekliyorum.

Merhaba şimdi ilk olarka ben D13'teki dik ekran diyerek ne anlatmak istediğini anlamadım. Eğer fotoğrafta hep dik çektiklerinden dolayı diyorsan öyle değil. Videolar her iki laptop için var oradan destek al mutlaka.

Eki Görüntüle 562194

Eki Görüntüle 562195

Farkıları böyle buradan karşılaştır.
Diğer arkadaşlarda AMD işlemcisi ve ekran kartının istekleri kaldırabilecekler mi söylerlerse sevinirim AMD'den pek anlamıyorum.
Yalnız D13 biraz daha MacBook tarafında HDMI yok, USB yok, Type-C ile iş görüyorsunuz, ileriye dönük ve daha hızlı ama USB kadar yaygın değil.
Farklı bir sorun olursa bekliyorum.
Dik ekran olarak demek istediğim şöyle: 16:9 değil de 4:3 bir ekran tasarlamışlar sanırım. Yani alışık olduğumuz dikdörtgenimsi ekrandansa kare bir ekran var gibi izlediğim videolardan anladığım kadarıyla. Zaten max. ekran çözünürlüğünde de belirtilmiş.
AMD hakkında diğer arkadaşların yorumlarını ve performans hakkındaki görüşlerini bekliyorum ben de. Teşekkür ederim tekrardan.

Dik ekran olarak demek istediğim şöyle: 16:9 değil de 4:3 bir ekran tasarlamışlar sanırım. Yani alışık olduğumuz dikdörtgenimsi ekrandansa kare bir ekran var gibi izlediğim videolardan anladığım kadarıyla. Zaten Max. Ekran çözünürlüğünde de belirtilmiş.
AMD hakkında diğer arkadaşların yorumlarını ve performans hakkındaki görüşlerini bekliyorum ben de. Teşekkür ederim tekrardan.

Rica ederim. D13 3:2, D14 16:9.
16:9 aşinayız biliyoruz ama 3:2 ilk defa duydum bilgim yok maalesef.
3:2 nasıl bilmiyorum ama diğer özellikleri cidden iyi seviyede bu fiyata.

Geri
Yukarı