6-8 bin TL bütçeli iş bilgisayarı toplama

Bütçe
8000

claswan

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
13700KF - Z690-A Rog Strix - TuF RTX 3080 Ti - 32 GB Ram - Kingston KC3000 2TB SSD - NZXT X73 - Phanteks P600S Matte White - EVGA GQ 750W -
Meslek
Aircraft Maintenance Technician
Muhasebede iş amaçlı kullanılacak. Ekran kartı olarak elimizde sırf çift monitör takmak için HD3450 kart var. Bana fiyat/performans ve uzun ömürlü bir bilgisayar toplayabilecek var mı? Fiyatlar en uygun nerededir? Mümkünse parçalar aynı yerden olsun.
Şu anda Sinerji'den bir tane topladım aslında da size de sormak istedim belki görmediğim, gözden kaçırdığım bir yer vardır.
Aranan özellikler,
SSD: SATA 250-500 GB.
İşlemci: Intel.
Kasa: Güzel güç kaynağına sahip herhangi bir şey. Cam falan dert değil.
RAM: 16 GB.
Anakart: ASUS önceliğim.
Hızlıca şöyle bir şey yapmıştım;

1669709907972.png

Muhasebede iş amaçlı kullanılacak. Ekran kartı olarak elimizde sırf çift monitör takmak için HD3450 kart var. Bana fiyat/performans ve uzun ömürlü bir bilgisayar toplayabilecek var mı? Fiyatlar en uygun nerededir? Mümkünse parçalar aynı yerden olsun.
Şu anda Sinerji'den bir tane topladım aslında da size de sormak istedim belki görmediğim, gözden kaçırdığım bir yer vardır.
Aranan özellikler,
SSD: SATA 250-500 GB.
İşlemci: Intel.
Kasa: Güzel güç kaynağına sahip herhangi bir şey. Cam falan dert değil.
RAM: 16 GB.
Anakart: ASUS önceliğim.
Hızlıca şöyle bir şey yapmıştım;

Eki Görüntüle 1587818

AMD APU sistem düşünür müsünüz?

AMD APU sistem düşünür müsünüz?

Aslında öyle bir şey istiyordum ama bir Laptop'umuzda o işlemcilerden vardı. Mouse takıla takıla hareket ediyordu. Ben olmasam eski driverı kurup çözemezlerdi. Uğraştırmayacak bir şey olsun diye Intel düşündüm. Yoksa AMD çok daha uygun.

Topladığın sistemdeki SSD sorunlu, PSU kalitesiz. @messinicocugu

Ortalama fiyat söylemek için rastgele listeden seçtim. 6000-8000 aralığı görünce fiyat onayı aldım. Bütçe 6-8bin olarak belirledik yani o parçaları iş olsun diye seçtim. Kendi bilgisayarım olsa zaten en iyilerini seçiyorum ama iş yeri için en ucuzları bakıyoruz.

Bunu koyacağımız yerde 1. nesil i7 işlemci ve markasız 300W PSU var :)

Hocam muhasebe işi için GPU bile lazım değil ama 2 adet görüntü çıkışı lazım. Biri DVI diğeri VGA olacak. Sırf bu girişe sahip anakart aramak istemiyorum. Elimizdeki Ekran kartını kullanırız hiç uğraşmaya gerek yok. Şöyle bir şey nasıl olur?

1669718416223.png

-- Intel Alternatifi --

1669719736079.png

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı