6 adet fan kasaya&anakarta nasıl bağlanır?

mcknife

Centipat
Arkadaşlar anakartımda 2 adet fan cıkısı var, kasamda 6 adet fan bulunmakta. 2 adet 3 lü fan coklayıcı alsam fan kablolarını coklayıcıya taksam ve bunuda anakarta taksam fanlar sorunsuz calısır mı? Herhangi bir elektrik sorunu vs yaşar mıyım? Bu işlem icin nasıl bir coklayıcı almalıyım daha önce benzer bir ürün alan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim kasamda da 7 adet fan var, 3 önde, 3 tepe fan, 1 egzoz fan. Ben direkt PSU'ya molex bağlantı yaptım o şekilde kullanıyorum.

Anakartınızın o fanların hepsini besleyebilmesi lazım tabii. Mesela bende şu anda 2 adet SYS_FAN girişi var, birini öndeki fana birini arkadaki egzoz fana bağladım kullanıyorum. Önümüzdeki yaz fan takviyesi yaptığımda mecburen bir çoklayıcıya ihtiyaç duyacağım hepsini kullanmak için.

Dostum bildiğim kadarıyla bir girişin besleyebildiği fan sayısı sınırlı. Genel olarak 2 fanı besler veya beslemez. Önerim iyice araştır. Eğer 2 fan besleyebiliyorsa ; Egzoz ve öndekileri anakarta üstteki ikisini PSU'ya bağla ki ses sorunun en aza insin...

Merhaba

Fan kablolarının yeteri kadar uzun olduğunu düşünürsek, molex kabloların birbirine bağlanma özelliği var, böylece hepsini birbirine bağlayıp, en sonunada powerdan gelen molexi bağladın mı tamamdır..👌

Dostum bildiğim kadarıyla bir girişin besleyebildiği fan sayısı sınırlı. Genel olarak 2 fanı besler veya beslemez. Önerim iyice araştır. Eğer 2 fan besleyebiliyorsa ; Egzoz ve öndekileri anakarta üstteki ikisini PSU'ya bağla ki ses sorunun en aza insin...
Anakarttan anakarta değişmezmi hocam besleyebildiği fan?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı