6 Ay Askerlik Görevim Bitti, Evdeyim

yenneferw

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba yazacaklarımın hepsi "bence" tanımını içerir, bilginize.

6 Mayıs tarihinde kışlaya teslim oldum. Baştan belirteyim eğer mentaliniz düşük, psikolojiniz hızlı bozulan biriyse çok zorluk yaşayabilirsiniz. Askerliğim başladı. Acemiliğim boyunca inanın sadece "mıntıka" yaptık. Yaklaşık 20-25 gün arası acemilik sırasında 2-3 gün eğitim yaptık o da yemin töreni ve tekmil verme, sağ-sola dönme gibi aşırı basit şeyleri içeriyordu. Bunların hepsi de o günlerin içinde 3 saati anca kapsıyordu. Acemilik devam ederken mıntıkadan artık bıktık, usandık ve isyan edermişcesine bir triplere girmeye başladık. Her neyse altlı üstü iyili kötülü mıntıkaya devam ederken bir de paşa gelecek dediler şakasız 3 gün boyunca öyle bir mıntıka yaptık ki kalkış saati 5.50 sabah, yemek molası hariç Full time çalışma akşam 8-9'a kadar. Bu süreçler zor bile olsa bir şekilde acemiliği bitirdik. Yemin töreni ve atışlar sonrasında (atışlar kısmına yine değineceğim.) Usta asker olmayı başardık. Usta asker olduktan sonra kısımlarımıza dağıldık ben ani müdahale kuvvetine seçildim. Bu kısmın asıl amacı gündüz-gece nöbet tutmaktır. Ama bununla bitmiyor, kışlamız öyle bir düzen yapmış ki ani müdahale kuvveti denen yer olası tüm mıntıkları, hamballıkları yapmakla görevlidir. Mesela 8 saat nöbetimiz var günlük 4+4 olarak şöyle, 4 saat tutuyoruz 4 saat aşağı iniyoruz mola diye ama rahat bırakmıyorlar tabii sağ sola gönderiyorlar neyse yorgun geliyoruz tekrar kulelere çıkıyoruz bir 4 saat daha nöbet bu süreçte de tabii ortam, komutanlar bunlara alışmakta kolay olmadı. Uzun uzun yazmayı planlıyordum ama o niyetimden vazgeçtim. Sanırım şunu söyleyebilirim ki eğer paranız varsa "kendinize bir iyilik yapın" ve bedelli gidin. 6 ay kesinlikle bu ağız kokuları çekilmez. Ve belirtmeliyim ki askerlik yaptığıma inandığım tek yer acemilik sonrasında atışlara gittiğimiz o "1" gündü.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı