6 aydır sistem toplayamamak

Miningcilere buradan çok güzel dileklerimi sunuyorum...

Kart piyasasının etkilenmesinde tabii ki onların etkileri var, yok diyemeyiz ama işin içinde olmadığınız için sadece suçu onlara atıyorsunuz.
Yaklaşık iki ay önce bu sektöre bende girmeyi düşündüm; 20 kartlı, soğutma sistemli bir depo kurmayı düşündüm. Sonra bu fikrimden vazgeçtim.
Kart piyasasının bu şekilde olmasının sebebi madencilik yapanlar değiller. Dünyanın her tarafında çeşit çeşit kart stokları mevcut. Kart üreticilerinin ellerinde potansiyel ülke listeleri mevcut. En çok satışı nerede yapabilirse, en çok nereden para kazanabilirse adam lojistik imkanlarını o ülkeye seferber ediyor. Bütün ülkelere aynı miktarda kart stoğu verilmiyor. Potansiyel listesine göre kartlar dağıtılıyor. Ülkemizdeki ekonomik sıkıntılardan kaynaklı yeni kart stoğu gelmiyor. Üretici adam kar etmediği yere neden kart stoklasın ki?

Ekran kartı işlemci stoğu olsa alcak para bile yetişmiyor fiyatını haketmeyen bilgisayarları 5000-6000 liraya satıyorlar ekonomi berbat durumda kimse şikayetçi değil bu böyle çok devam eder, çoğu ülkede insanların daha komforlu bir hayatı olmasını izlemek gerçekten üzücü.

Screenshot_2021-04-05 6 aydır sistem toplayamamak(1).png

Böyle daha doğru oldu benim için. :(

Kart piyasasının etkilenmesinde tabii ki onların etkileri var, yok diyemeyiz ama işin içinde olmadığınız için sadece suçu onlara atıyorsunuz.
Yaklaşık iki ay önce bu sektöre bende girmeyi düşündüm; 20 kartlı, soğutma sistemli bir depo kurmayı düşündüm. Sonra bu fikrimden vazgeçtim.
Kart piyasasının bu şekilde olmasının sebebi madencilik yapanlar değiller. Dünyanın her tarafında çeşit çeşit kart stokları mevcut. Kart üreticilerinin ellerinde potansiyel ülke listeleri mevcut. En çok satışı nerede yapabilirse, en çok nereden para kazanabilirse adam lojistik imkanlarını o ülkeye seferber ediyor. Bütün ülkelere aynı miktarda kart stoğu verilmiyor. Potansiyel listesine göre kartlar dağıtılıyor. Ülkemizdeki ekonomik sıkıntılardan kaynaklı yeni kart stoğu gelmiyor. Üretici adam kar etmediği yere neden kart stoklasın ki?
En büyük pay onların olduğu için. Türkiye'de Founders yok mesela.

Bir yıldır öyle bir dönem yaşandı ki piyasada ekran kartı yok, yıllardır geliştirilen ya da ana seriler dışında çıkan düzgün AAA oyunlar yok (Cyberpunk, Valhalla gibi oyunlar dışında). Steam indirimleri bile sönük geçiyor artık Çünkü orada bile alacak oyun yok. Bu nedenle sistem toplamak isteyenler üzülmek yerine Xbox Series S alsalar hiçbir şey kaybetmezler. Zaten GamePass'te oynayacak o kadar oyun var ki onları sömürene kadar piyasalar değişir. Düşünün RDR 2 bile GamePass'e gelmişti.
R6, LoL gibi rekabetçi oyun oynamak isteyenler de yeni kartlar yerine eski kartlarla bile 144 fps üstü alırlar. Yani bilemiyorum Altan, bilemiyorum...

Yeni konular

Geri
Yukarı