6 aylık kedime mama tavsiyesi

fatiih571

Hectopat
Merhaba 6 aylık dişi kedime mama arıyoruz. Butcemiz kısıtlı oldugu icin canin gibi markalara bakamıyorum. İlk sokaktan aldigimda market mamalariyla daha sonra ishalliginden ötürü veteriner tavsiyesiyle unique markasina geçtik. Gecen ay veteriner değiştirdik oda unique iyi degil deyip ust bütçeli markalari önerdi fakat onlara gücüm yetmiyor. Forumda bir arkadaş mystic markasini önermiş düşük bütçeler için onu mu almalıyım ya da baska bir tavsiyeniz var mıdır bütçem cok değil örneğin 15kg mamayi 500-600 liraya alabilirim veya 3 kg 150lira gibi bütçem nu şekilde.

Ben de eskiden ucuz diye PawPaw alıyordum da sonra kabız oldu bizimki. Sonra LaVital'e geçtim, bi sorun olmadı ondan sonra. @LOTR Manyağı LaVital için de pek iyi değil demişti ama daha pahalısına benim de bütçe yetmiyor. Pandemi dolayısıyla kalitesi düşmüş, Türkiye'de üretime başladıkları için.

Normalde sağlıkları için marka mamalar tercih edilmeli. Özellikle mama seçimi tüyleri için çok önemli. Fakat bütçe kısıtlıysa alerjik reaksiyon göstermeyeceği bir mama seçilmeli. Bunun kontrolünü ağzında yara oluşumunu kontrol ederek veya dışkısını gözlemleyerek yapabilirsin. Her şey normal gözüküyorsa ve veteriner kontrolleri aksatılmayacaksa, ucuz mama seçilebilir. Marka önerisi aklıma gelmiyor fakat ucuza marka olan açık yemler satılıyor. Onlar da bir seçenek.

Geçende bi mama markası için kötü bi haber çıkmıştı, hangi markaydı o? Purina mı Proplan mıydı?
Haberi bulabilir misiniz? Ben yıllardır sadece Proplan kullanıyorum çünkü. Ters bir şey varsa bilmeyi isterim. Ona göre mama değişimine giderim.

Geçende bir mama markası için kötü bir haber çıkmıştı, hangi markaydı o? Purina mı proplan mıydı?

Normalde sağlıkları için marka mamalar tercih edilmeli. Özellikle mama seçimi tüyleri için çok önemli. Fakat bütçe kısıtlıysa alerjik reaksiyon göstermeyeceği bir mama seçilmeli. Bunun kontrolünü ağzında yara oluşumunu kontrol ederek veya dışkısını gözlemleyerek yapabilirsin. Her şey normal gözüküyorsa ve veteriner kontrolleri aksatılmayacaksa, ucuz mama seçilebilir. Marka önerisi aklıma gelmiyor fakat ucuza marka olan açık yemler satılıyor. Onlar da bir seçenek.

Haberi bulabilir misiniz? Ben yıllardır sadece proplan kullanıyorum çünkü. Ters bir şey varsa bilmeyi isterim. Ona göre mama değişimine giderim.

Daha önce de pek tavsiye etmiyordum bu mamayı benzer vukuatları oldu çünkü daha önceden de. Bence riske girmeye gerek yok.

Daha önce de pek tavsiye etmiyordum bu mamayı benzer vukuatları oldu çünkü daha önceden de. Bence riske girmeye gerek yok.
Bilgilendirme için teşekkür ederim. Haber doğru olmasa bile artık içime kurt düştü. Bunca yıldır Proplan kullanıyordum. N&D marka mamaya geçme vakti gelmiş.

Purina Proplan'ın geçtiğimiz aylarda yaşattığı travmadan sonra ben de N&D'ye geçiş yaptım. Şimdilik memnunuz.

İşin garip tarafı Amazon bizi uyarmasa yaşanan olaylardan haberimiz bile olmayacak. Amazon daha söylentiler yayılmaya başlar başlamaz ücret iadesi yaptı. Nestle ile görüştüğümde ise söylentiler sadece Fransa ile kısıtlı olmak üzere doğrulandı. Yine de riske gerek yok.

İlk 12 ay boyunca yavru kedi maması ile beslemeye özen gösterin lütfen. Evcil hayvan demek masraf demek.

Bilgilendirme için teşekkür ederim. Haber doğru olmasa bile artık içime kurt düştü. Bunca yıldır proplan kullanıyordum. N&d marka mamaya geçme vakti gelmiş.

Ara ara bunların üretim bantlarında sorun çıkıyor, daha önce de yabancı forumlarda toplatıldığına dair haber görmüştüm, dediğiniz gibi insanın içine bir kere kurt düşünce riske girmek istemiyor. Ben de n&d kullanıyorum hem yaş hem kuru olarak, yaş mamayı kendim yapana kadar n&d ile devam edeceğim, fakat n&d her bütçeye uymuyor maalesef.

İlk 12 ay boyunca yavru kedi maması ile beslemeye özen gösterin lütfen. Evcil hayvan demek masraf demek.

Evet onların daha çok protine falan ihtiyacı olduğu ve gelişim çağında oldukları için daha çok özenmek gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı