6 aylık sisteme bakım yapılmalı mı?

6 ay oldu alalı içimi acınca ekran kartının falan üzerinde toz var. Tozları temizlemem gerek var mı? Gerek varsa nasıl temizlemeliyim? Termal macuna gerek var mı? 3 saat genshin oynadıktan sonra 50 55 arasıydı sıcaklık.

Bulunduğu ortama bağlı biraz. Ben her kasanın içini açtığımda toz yumakları oluyor.

Çok anlamıyorsan yılda bir yapsan yeterli. Ekran kartını falan açma onu bilen birine yaptır diğer şeyler gayet basit fanların tozlarını temizle işlemcinin fanını çıkart termal macunu yenile bu kadar.

Ekran kartı, RAM, SSD bunları çıkarıp takabiliyorum ama anakart, PSU, kablolamadan, termal macun bunları daha önce hiç yapmadım.

O kadar derin temizliğe gerek yok. Hiçbir parçayı çıkarmadan kuru bir bezle tozları alırsan bir sorun çıkmaz.

Değerlerin normal olduğu için derin temizlik gereksiz olur. Aynı şekilde bilgisayarcılara para vermekte gereksiz olur.

O kadar derin temizliğe gerek yok. Hiçbir parçayı çıkarmadan kuru bir bezle tozları alırsan bir sorun çıkmaz.

Değerlerin normal olduğu için derin temizlik gereksiz olur. Aynı şekilde bilgisayarcılara para vermekte gereksiz olur.

Termal macun değişimi zormu? Ben halledebilir miyim? Gerektiği zaman.

Geri
Yukarı