6 bin TL sistem toplama

Minecraft ve Valorant gibi oyunlar için 4650G veya 5600G işlemcili APU sistemlere yönelmenizi öneririm ileride ekran kartı yükseltmesi yapabilirsiniz. Ancak ikinci elde daha iyi sistemler bulabilirsiniz.

Ama eğer R5 5600G alır ise rx6400/GTX1650 ile aynı performans olacak o yüzden ekran kartlı alabiliyorsunuz alın.

APU sistemleri öneren pek görmedim ayrıca APU sistemlerden pek bir oyun performansı beklentim yok açıkçası.

Peki şey var kuzenim önerdi kendisi de Zeiron FX50 kullanıyor bana sadece kasa lazım olduğu için (diğer ekipmanlarım var çünkü) bana Zeiron X50 Omen tavsiye etti acaba sizde bir baksanız alınır mı? Alınmaz mı diye?

Toplu kasa almanızı önermem kendiniz toplasanız hem daha ucuz hem daha yeni bir kasa olur.

Peki şey var kuzenim önerdi kendisi de Zeiron FX50 kullanıyor bana sadece kasa lazım olduğu için (diğer ekipmanlarım var çünkü) bana Zeiron X50 Omen tavsiye etti acaba sizde bir baksanız alınır mı? Alınmaz mı diye?
O tip markaların parça kalitesi düşük oluyor, arkadaşın attığı APU sistem alınabilir.

Nadir kampanyalar oluyor hocam mesela geçen vatan da özel seri 3080 16 bin TL'ydi sanırım. Dün de gaminggende TUF 3080 elraenn kupon koduyla 16 bin TL'ye geliyor yine. Hala devam ediyordur belki. Öyle alınabilir.
Öyle olabilir ancak kampanya olmadığı sürece sıfır ekran kartı almak çok zor.

O tip markaların parça kalitesi düşük oluyor, arkadaşın attığı APU sistem alınabilir.

Öyle olabilir ancak kampanya olmadığı sürece sıfır ekran kartı almak çok zor.
Katılıyorum. Ne diyelim inşallah rtx 4000 serisi ya da rx7000 serisi çıkarsa ucuzlar biraz.

6.000₺ kadar bütçem var 3. nesil işlemci ve üstü olacak. Minecraft, Valorant gibi oyunlar oynamamı sağlayacak bir sistem arıyorum. Ne tavsiye edersiniz? (Not: Mümkünse ekran kartlı bir sistem olsun sadece PC.)
APU sistem toplayacaksın mecburen, öyle 6K'ya anca sığdırabilirsin. İkinci el ekran kartı almaya çalışma çünkü şuan etrafta milyar tane mining yapılmış neredeyse çöp olmuş ekran kartı dolaşıyor. He bu arada 6K'ya monitör de dahilse maalesef toplayamazsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı