6 GB RAM ile hangi Windows sürümü kullanılmalı?

Rimexe

Decapat
Daha fazla  
Laptop ilk alındığınnda Windows 7 kuruluydu ve ben Windows 10'a yükselttim ama çok kasmaya başladı. Sizce hangi sürüme geçmeliyim?

1630165752558.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ram Windows 10'a fazlasıyla yeter. Kasmanın başka sebebi olmalı. Sürücüleri yüklemediysen yükle yada güncelle.
Kesinlikle ama kesinlikle yetmiyor oyun oynarken. Kendim deneyimledim
Laptop ilk alındığınnda Windows 7 kuruluydu ve ben Windows 10'a yükselttim ama çok kasmaya başladı. Sizce hangi sürüme geçmeliyim?

Eki Görüntüle 1151406
Hocam o düzey bir işlemciye Windows 10 kurmak ile hata etmişsiniz. Windows 7 iyi gider ama isterseniz Windows 8'İ falan deneyebilirsiniz belki kasmadan çalıştırır.

Eki Görüntüle 1151406

Hocam o düzey bir işlemciye Windows 10 kurmak ile hata etmişsiniz. Windows 7 iyi gider ama isterseniz Windows 8'i falan deneyebilirsiniz belki kasmadan çalıştırır.

Son düzenleme:
RAM yeter, ben de 6 GB RAM ile kullanıyorum. Kasmanın sebebi ya sisteminizde SSD olmamasından ya da işlemci yüzünden. Bence Windows 8.1 Single Language kurun.

Kesinlikle ama kesinlikle yetmiyor oyun oynarken. Kendim deneyimledim
Windows 10'a yeter dedim zaten. Oyun oynarken kasıyor dememiş arkadaş. Genel olarak Windows kasmasından bahsediyor.

Ayrıca Windows 10 sistem gereksinimlerine bakarsan 32 bit için 1GB , 64 bit için 2GB ram yeterli gözüküyor. Adamda 6GB Ram var. Sence ramdan mi kasıyor ?

Geri
Yukarı