6 işçiye göre çalışma sistemi önerisi

417496

Hectopat
Kolay gelsin, 24 saat korunması gereken bir iş yerinde toplamda 6 kişi var. 2 vardiya ile çalışılıyor. Ve 2 adet kulübe var.
Normalde gündüzde sabit 2 kişi var. Bunlar sabah 7:30 akşam 17:30 çalışıyor. Gecede toplamda 4 kişi dönüşümlü çalışıyor. 14/34 saat sistemiyle. Akşam 17:30 da alıp sabah 7:30 da veriyor. Hafta sonları 19 saat çalışıyor. Örneğin; cumartesi akşam 17:30 da alıp pazar öğlen 12:30 da diğer gececiye veriyor. Pazar günü gündüzcüler izin yapmış oluyor. Arada saat farkı var. Biz de daha adaletli olsun diye farklı bir sistem bakıyoruz. Matematiği iyi olan arkadaşlar önerilerinizi bekliyorum, teşekkürler. (chat GPT ile denedim ama saçmaladı.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Gece neden 4 kişi var?

1684573213310.png

Herkesin eşit saat çalışmış olmasını mı istiyorsunuz?

Bu çalışma planı ile bu mümkün değil. 3 vardiya oluşturun ve geceye 4 kişi vermeyi özellikle in cin top oynamıyorsa kesin.

Son düzenleme:
Gece neden 4 kişi var?

Eki Görüntüle 1785730

Herkesin eşit saat çalışmış olmasını mı istiyorsunuz?

Bu çalışma planı ile bu mümkün değil. 3 vardiya oluşturun ve geceye 4 kişi vermeyi özellikle in cin top oynamıyorsa kesin.
Toplam da 4 kişi. Her gece 1 kişi çalışıyor. Diğeri izin yapıyor.

Gündüz çalışanlar tek ve sabit. Haftanın 6 günü 10 saat.

3 olusturmak için şirket yeterli eleman sağlamıyor.

4 kişiden 2 si ayrı bölge. Her kulübeye 2 kişi düşüyor. O 2 kişi den biri çalışırken diğeri izin yapıyor.

Son düzenleme:
4 kişiden 2 si ayrı bölge. Her kulübeye 2 kişi düşüyor. O 2 kişi den biri çalışırken diğeri izin yapıy

Anlamadım. Kulubelere 2 şer kişi koyup, biri izin mi yapıyor diyorsunuz?

Aklımda canlandığı kadarıyla, gece çalışan 4 eleman var ancak her gece 2 si çalışırken 2 si de evde oluyor. Bu durumda pazar günü, pazartesi günü izinli olacak elemanı pazar günü gündüz çalıştırabilirsiniz.

Son düzenleme:

Aklımda canlandığı kadarıyla, gece çalışan 4 eleman var ancak her gece 2 si çalışırken 2 si de evde oluyor. Bu durumda pazar günü, pazartesi günü izinli olacak elemanı pazar günü gündüz çalıştırabilirsiniz.
1 hafta olarak söyleyeyim. Pazartesi A elemanı akşam 17:30 da alıp Salı günü sabah 7::30 da veriyor. Salı akşamı B elemanı alıp çarşamba sabahı veriyor. Çarşamba akşamı A elamanı alıp perşembe sabahı veriyor. Perşembe akşamı B elemanı alıp cuma sabahı veriyor. Cuma akşamı A elemanı alıp cumartesi sabahı veriyor. Cumartesi akşam B elemanı alıp pazar günü öğlen 12:30 da A elemanına veriyor. A elamanı da pazartesi sabah 7:30 da gündüzcüye veriyor. Böylelikle A-B elemanı ara ara izin yapmış oluyor. Gündüzcüler sabit 10 saat onlar pazar izin yaparken pazarı gecedekiler kapatıyor. Daha doğrusu hafta sonunu. Bu bir bölge için geçerli, aynı şekilde diğer bölgede böyle. Toplamda 6 kişi var. Bir bölge de 2 gececi 1 gündüzcü. Diğer bölgede de aynı. Kafanı karıştırdığım için özür dilerim. Yani saat şeklinde yazarsam gececileri. A- 14,14,14,19
B-14,14,19 Sonraki hafta ise tam tersi oluyor. Gündüzcü sabit 10 saat çalışıyor. Onlar gececiden 6 saat fazla çalışmış oluyor. Haftada 60 saat çalışan gündüzcü, gececinin biri 61 saat diğeri 47 saat sonraki hafta ise 61 saat çalışana 47 saat denk geliyor. Amaç saatleri eşitlemek ama bir yandan da abartmamak ki şuan çalışma saatleri abartılı. Keşke İsveç'te doğsaydım ama yapacak bir şey yok. İş verenler beğenmiyorsan kapıyı gösteriyor. Seçimden sonra iktidar değişirse ilk işim bunları şikayet etmek olacak.

Matematiğim zaten kötü, diyette yaptığım için saçmalıyorum. Sizi yorduysam tekrar özür dilerim. Zaman ayırıp tablo oluşturduğunuz için sağ olun. Ama 2 vardiya şeklinde çalışmamız isteniyor. Yoksa ben de eleman artırılıp 3 vardiya olsun isterim ama yetki ve seçenek yok. Elemanlara aranızda ayarlayın diye talimat veriliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı