6 pinli RX 570 nasıl bulabilirim?

emreb34

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, bu ay içerisinde sistemimi RX 570 ile güncellemek istiyorum fakat güç kaynağımdan gelen kabloda 6 pin mevcut. Nagas N500(SY-650) 500W PSU kullanıyorum. Sistem özelliklerim:

Anakart: ASUS B450M-K Prime.
İşlemci: Ryzen 3 2200G.
Ekran kartı: MSI R7 360 2 GB.
RAM: 8 GB.

6 Pin to 8 pin dönüştürücülere baktım fakat bir risk söz konusu olduğunu gördüm. Araştırdığım kadarıyla da 6 pinli RX 570 mevcutmuş. Fakat hangi modelleri buna dahil bilgim yok maalesef. Bunların haricinde 1500 TL bandında 6 pinli farklı bir ekran kartı tavsiyesi olan da yardımcı olursa sevinirim.

10TL'ye alırsan yanar tabii ki uygun awg değeri olan bir kablo alınıp yapıılmalı.
Sorun awg değerinde değil. Sen (örnek olarak) 10W çekmek için tasarlanan molex kablodan 100W çekmeye çalışıyorsun. Senin dediğine göre ne gerek var çok PCI-e çıkışı olan PSU'ya para vermeye, alalım kaliteli bir molex oradan besleyelim kartları.

Sorun awg değerinde değil. Sen (örnek olarak) 10W çekmek için tasarlanan Molex kablodan 100W çekmeye çalışıyorsun. Senin dediğine göre ne gerek var çok PCI-e çıkışı olan PSU'ya para vermeye, alalım kaliteli bir Molex oradan besleyelim kartları.

Haklısınız deyip uzatmayacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı