6 saat uyku yeterli geliyor ama erken kalkınca gelmiyor

Cawnso

Hectopat
Yer
Nazilli
Daha fazla  
Arkadaşlar normalde 12'de yatar 6'de kalkarım ve kalktigimda o kadar kötü hissederimki berbat durumda olurum. Ancak uyku süresini arttırmadan gece 4'te yatıp 10.30'da kalktım bugün ve gercekten cok daha dinamiğim ve uykumun yeterli geldiğini hissediyorum bunun sebebi nedir sizce normalde gece uykusu daha kaliteli denir ama neden böyle oluyor?

Arkadaşlar normalde 12'de yatar 6'de kalkarım ve kalktigimda o kadar kötü hissederimki berbat durumda olurum. Ancak uyku süresini arttırmadan gece 4'te yatıp 10.30'da kalktım bugün ve gercekten cok daha dinamiğim ve uykumun yeterli geldiğini hissediyorum bunun sebebi nedir sizce normalde gece uykusu daha kaliteli denir ama neden böyle oluyor?
Saat 12:00'de yatın, 8:00'de kalkın hocam. İnsanlar için asgari uyku saati 8 saat olarak belirlendi. Bir de 8 saat uyumayı deneyin.

Sabah erken kalkmak biraz yorgun hissettiriyor. Ayrıca psikolojk olarak kötü ve yorgun hissederiz kendimizi. Ben böyle düşünüyorum.

Saat 12:00'de yatın, 8:00'de kalkın hocam. İnsanlar için asgari uyku saati 8 saat olarak belirlendi. Bir de 8 saat uyumayı deneyin.

Yani mesela demek istediğim 12 de uyuyunca asla kalkamıyorum zorlana zorlana 9 10 gibi kalkıyorum ama gece 3 4 gibi yatıp 9 10 gibi kalkabiliyorum.

Uykunun toplam süresi önemlidir. Ancak önemli bir başka konu daha var. "Kaliteli Uyku"

Ne kadar rahat derin ve bol oksijenli bir uykuyu karanlık ortamda alırsanız o kadar kaliteli uyuyabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için hekimimyanimda.com içerisinde kaliteli uyku araması yapabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı