60.000 TL oyuncu bilgisayarı önerisi

Bütçe
60.000 TL

Ahmet Tuğhan

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, bir oyuncu bilgisayarı bakıyorum. Monster Notebook'lar dikkatimi çekti. Bütçe olarak 60K'ya kadar gidebilirim. Bu fiyatlara aşağıdaki/yukarıdaki dizüstünü buldum mesela ama buraya soruyorum çünkü üst düzey bilgim yok. Her türlü ağır oyun kaldırabilir mi, zorlanır mı? Ya da başka tavsiye edeceğiniz markalar var mı?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230801_153854_Opera.jpg
    Screenshot_20230801_153854_Opera.jpg
    82,9 KB · Görüntüleme: 54
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, bir oyuncu bilgisayarı bakıyorum. Monster Notebook'lar dikkatimi çekti. Bütçe olarak 60K'ya kadar gidebilirim. Bu fiyatlara aşağıdaki/yukarıdaki dizüstünü buldum mesela ama buraya soruyorum çünkü üst düzey bilgim yok. Her türlü ağır oyun kaldırabilir mi, zorlanır mı? Ya da başka tavsiye edeceğiniz markalar var mı?

60 Bin bence aşırı pahalı. 5 ay önce 30 bine 3070 Ti satıyorlardı. Monster kullanıyorum ve memnum değilim. 4070 çok güzel kart fakat 60 bin pahalı bir tık bence.

Genellikle kaldırır ama dikkat etmen gereken şeyler var.
1 o laptopun ekranı 16:10 yani normal YouTube videosu izlerken altta sıyahlık belirebilir.
2 16 GB RAM'i 32ye yükseltmek daha iyi bir seçenek olacaktır. Daha yeni oyunlarda yetersiz olabilir.
3 diskin kapasitesi yetersiz gelebilir. En az 1TB olmalı.

Bu kadar para Monster'a verilmez hocam.

Hocam alırken dizüstü bilgisayarın çok fazla ısınacağını, nekadar yüksek performanslı alsanızda ekran kartının 100W değerle sınırlı olduğunu bilerek alın ve eğer çok gezen birisi değilseniz dizüstü almak hiç mantıklı değil, masa üstü sistemler daha iyi performansı daha düşük fiyatlara verebilir

Geri
Yukarı