60-65 TYT ve 75 YDT neti ile tahmini dil sıralamam ne olur?

Hocam kontrol ettim benim sıralamamı 3k daha iyi hesapladı yani kullanılabilir bir site .
Birinci elden deneyim etmiş biri olarak sıralama algoritmalarının her ne kadar tutarlı ve stabil çalışsa da genel bir fikir verme haricinde ciddiye alınmamaları gerektiği taraftarıyım.

Seneye olacak YKS sınavının zor olması (haliyle yoğun bir yığılma olmaması) senaryosunu ele alırsak bu tarz sıralama sitelerinin 2022 verileri 2023 senesine göre tıpkı 2021 ->2022 ilişkisi gibi tutarsız olacaktır.

Demem o ki; genel bir fikir alma haricinde bu sitelerden sıralama hesaplayıp o spesifik sıralamayı ciddiye alıp yol almak pek de rasyonel bir hareket değil.

Birinci elden deneyim etmiş biri olarak sıralama algoritmalarının her ne kadar tutarlı ve stabil çalışsa da genel bir fikir verme haricinde ciddiye alınmamaları gerektiği taraftarıyım.

Seneye olacak YKS sınavının zor olması (haliyle yoğun bir yığılma olmaması) senaryosunu ele alırsak bu tarz sıralama sitelerinin 2022 verileri 2023 senesine göre tıpkı 2021 ->2022 ilişkisi gibi tutarsız olacaktır.

Demem o ki; genel bir fikir alma haricinde bu sitelerden sıralama hesaplayıp o spesifik sıralamayı ciddiye alıp yol almak pek de rasyonel bir hareket değil.
Kesinlikle katılıyorum Her sınav kendi içinde çok farklı katsayılar ile hesaplanıyor. Zorluğu çok fazla değişkenlik gösterebiliyor. 2020 kolay bir sınav olması sebebiyle sıralamalarda çok fazla yığılma varken, 2021 zor bir sınav olduğu için sıralamalar çok iyi geldi.

2023 te yapılacak sınav nasıl olacak bir bilgimiz yok, hatta sınava girdikten sonra bile tam anlamıyla bir analiz yapmak mümkün değil. Bu sebeple sıralama sitelerindeki veriler fikir vermesi için kullanılabilir. Zor bir deneme yaptınız netlerinizi sıralama hesaplama sitesine girince 2021 sıralamanıza bakın, kolay bir deneme yaptınız bu sefer de 2022 sonuçlarına bakın

Halihazırda çoğu şey belirsizken doğal olarak kesin söylemlerde bulunmak zor, biliyorum. Ancak geçtiğimiz senelere ve deneyimlerine bakarak soruma cevap verebilecek var mı?

TYT netlerim genel hatlarıyla şu şekilde:
-Türkçe: 32-33 net.
-Sosyal: 15 net.
-Matematik: 8 net.
-Fen: 7 net.

YDT tarafında ise çoğunlukla 72 ve üstü geliyor.

Daha iyi bir sıralama alman için sınava çalışmıyorum hepsi senin için. Rica ederim.

Geri
Yukarı