60 bin TL sistem önerisi

Bütçe
60000

BilalShnn

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
60k bütçe için sistem önerisine ihtiyacım var. Hem performans açısından hem de kalite açısından taviz vermek istemiyorum. Şu an bu bütçeyle dizebileceğim bilgisayar önerileriniz nedir? Bayağıdır araştırıyorum ama bir sonuca varamadım bazı siteler hazır sistemler sunuyor ama özelleştirmeleri çok kısıtlı ve fiyatları normalden daha fazla gibi geldi bana. Bu arada ekran kartı olarak NVIDIA işlemci olarak Intel düşünüyorum AMD'ye bir türlü ısınamadım sebebini de bilmiyorum. Sistemde genel olarak oyun oynanacak.

Sistemi arkadaşım için topluyorum hazır sistem aldığımda parçalar sıkıntısız şekilde birleştirilmiş şekilde gelecek ama farklı farklı alırsam hem daha uyguna hem de belki daha yüksek performanslı alabileceğimi düşündüğüm için buraya yazdım. Son olarak da ekran kartı için ASUS'un RTX 4070 Ti modelini düşündüm ama Galax, Palit, INNO gibi markalarda o fiyata RTX 4080 alanabileceğini gördüm ve aklım bir hayli karıştı. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Gezinirken şöyle bir cihaz buldum biraz özelleştirsek bu cihaz olur gibi hem de uyumsuzluk montaj işleri ile uğraşmamış olur arkadaş direkt alıp kullanmak istiyor. Ya da farklı önerileriniz varsa paylaşırsanız sevinirim. Allah'tan benim param yok yahu bu bilgisayar almak ne zor işmiş :)

Son düzenleyen: Moderatör:

Hocam yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim. Çok anlamamakla beraber soruyorum. İ7 13700KF yerine neden İ9 13900 KF kullandınız. Ayrıca Asus marka ekran kartı yerine Galax marka kullanımı teknik servis açısından ve kalite açısından problem çıkarır mı? İşlemciyi İ7 13700KF seçip ekran kartını Asus olarak değiştirdiğimiz takdirde yanlış mı yapmış oluruz. Kafamda deli sorular.

60k bütçe için sistem önerisine ihtiyacım var. Hem performans açısından hem de kalite açısından taviz vermek istemiyorum. Şu an bu bütçeyle dizebileceğim bilgisayar önerileriniz nedir? Bayağıdır araştırıyorum ama bir sonuca varamadım bazı siteler hazır sistemler sunuyor ama özelleştirmeleri çok kısıtlı ve fiyatları normalden daha fazla gibi geldi bana. Bu arada ekran kartı olarak NVIDIA işlemci olarak Intel düşünüyorum AMD'ye bir türlü ısınamadım sebebini de bilmiyorum. Sistemde genel olarak oyun oynanacak.

Sistemi arkadaşım için topluyorum hazır sistem aldığımda parçalar sıkıntısız şekilde birleştirilmiş şekilde gelecek ama farklı farklı alırsam hem daha uyguna hem de belki daha yüksek performanslı alabileceğimi düşündüğüm için buraya yazdım. Son olarak da ekran kartı için ASUS'un RTX 4070 Ti modelini düşündüm ama Galax, Palit, INNO gibi markalarda o fiyata RTX 4080 alanabileceğini gördüm ve aklım bir hayli karıştı. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Gezinirken şöyle bir cihaz buldum biraz özelleştirsek bu cihaz olur gibi hem de uyumsuzluk montaj işleri ile uğraşmamış olur arkadaş direkt alıp kullanmak istiyor. Ya da farklı önerileriniz varsa paylaşırsanız sevinirim. Allah'tan benim param yok yahu bu bilgisayar almak ne zor işmiş :)

Son düzenleme:
@BilalShnn 13900KF daha uzun soluklu gider, sonrasında yeni bir sokete geçersiniz.

Galax olan 4080 soğutma ve performans olarak çok iyi kart. Diğer modellere fazla vermeye gerek yok.
İşlemcinin konusunu anladım hocam. Ayrıca Asus 4070 Tİ almak yerine Galax 4080 tercih etmek daha mantıklı o zaman. Önerdiğiniz parçalar birbiri ile uyumu ve kasa içi yerleşimi olarak sıkıntı çıkarmaz umarım biraz bu konuda tedirginliğim var. Sizden sonra başka bir arkadaş öneride bulunmuş ve onda ram,psu,gpu,cpu,kasa ve anakart dahil olmak üzere tüm parçalar daha farklı bu kadar farklı seçenek içinde doğru olanı ayarlamak proglem vallahi :) Hep kafa karıştırıyor bu kadar çok seçenek. Hazır sistemlerde aklımı çelmiyor değil ama onlarda da özelleştirme az ve biraz tuzlu sanki.

İşlemcinin konusunu anladım hocam. Ayrıca ASUS 4070 Ti almak yerine Galax 4080 tercih etmek daha mantıklı o zaman. Önerdiğiniz parçalar birbiri ile uyumu ve kasa içi yerleşimi olarak sıkıntı çıkarmaz umarım biraz bu konuda tedirginliğim var. Sizden sonra başka bir arkadaş öneride bulunmuş ve onda RAM, PSU, GPU, CPU, kasa ve anakart dahil olmak üzere tüm parçalar daha farklı bu kadar farklı seçenek içinde doğru olanı ayarlamak proglem vallahi :) hep kafa karıştırıyor bu kadar çok seçenek. Hazır sistemlerde aklımı çelmiyor değil ama onlarda da özelleştirme az ve biraz tuzlu sanki.

Anakart o işlemci için yeterli değil ve 850W PSU böyle bir sistem için yetersiz i9 13900K kağıt üzerinde yazılanın çok üstüne güç çekiyor ve F ibareli işlemcileri bu bütçede alınmasını önermiyorum çünkü olurda render gibi bir iş ile uğraşırsan işlemcide grafik birimi olmadığı için Quicksync'dan yararlanamazsın ve ekran kartında bir sorun olursa sistemden görüntü alamazsın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Anakart o işlemci için yeterli değil ve 850W PSU böyle bir sistem için yetersiz i9 13900K kağıt üzerinde yazılanın çok üstüne güç çekiyor ve F ibareli işlemcileri bu bütçede alınmasını önermiyorum çünkü olurda render gibi bir iş ile uğraşırsan işlemcide grafik birimi olmadığı için Quicksync'dan yararlanamazsın ve ekran kartında bir sorun olursa sistemden görüntü alamazsın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Cidden şakanın boyutu aşıldı, anakart hâlâ yetersiz diyor 13900KF için.

Hocam bende çok teknik açıdan bilgi sahibi olmasam da işlemci içerisinde dahili ekran kartı olması taraftarıyım. İ713700K 4080'i çok rahat besleyebilecekken i9 13900 bir tık ekstra masraf gibi duruyor. Anakart konusunda çok dikkatli olmak istiyorum ne kullandığım parçalar için abartı bir Anakart olsun ne de sistem için geride kalsın 60K bütçe için toplanabilecek en mantıklı sistemi arıyorum desem en doğrusu olur. Sizin önerdiğiniz kasanın önünde sadece 1 USB portu olması beni biraz caydırdı açıkcası :)

Son düzenleme:
Hocam bende çok teknik açıdan bilgi sahibi olmasam da işlemci içerisinde dahili ekran kartı olması taraftarıyım. i713700K 4080'i çok rahat besleyebilecekken i9 13900 bir tık ekstra masraf gibi duruyor. Anakart konusunda çok dikkatli olmak istiyorum ne kullandığım parçalar için abartı bir anakart olsun ne de sistem için geride kalsın 60k bütçe için toplanabilecek en mantıklı sistemi arıyorum desem en doğrusu olur. Sizin önerdiğiniz kasanın önünde sadece 1 USB portu olması beni biraz caydırdı açıkçası :)

Sistemi mümkün olduğunca ucuz ve güncel tutmaya çalıştım o yüzden bulabildiğim en iyi kasa oydu ama bütçeyi kasa için arttırabilirim dersen 2.5-3K arasında daha iyi kasalar mevcut.

Cidden şakanın boyutu aşıldı, anakart hâlâ yetersiz diyor 13900KF için.
i5 13600K üstü için yeterli değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı