60 bin TL'ye Gaming laptop önerisi

Bütçe
60.000TL
Tek tek yazıyorum ama ASUS soğutma performansı bayağı iyi sıvı demir var arada ve sen atıyorum render yaptın belli bir yerden sonra ısınınca HP o performansı alabileceğini mi sanıyorsun?
ASUS 2 saat ısınır ve sana 10 saate işi bitirir, HP ise 1 saat ısınır ve 15 saate işini bitirir çünkü belli bir ısıyı görünce 32 GB RAM falan hepsi bahane sen 4080 kullanacaksın laptop için optimize ediliyor tamam ama 4080 bakarsan kasada 3080 performansını veriyor ki 3080 soğutması bayağı kalın yani. Ki soğutma ne kadar iyi olursa PC ömrü o kadar uzun olur.

Ney mesleği ile uğraşıyorsunuz daha doğrusu mavi yaka ya da beyaz yaka? Beyaz yaka ise ve bir şirket altında isen PC sana verirler ama serbest ise ya da başka bir şey ise çok yükseklerde de olmasın. Tanıdığım bir firmada mühendis otobüs üretiyorlar ama 1050 Ti bile işini götürüyordu.

Yazılım yazıcağım bol bol oyun oynayacağım Unity ve Unreal Engine'de level design yapacagım öyle diyeyim hocam üniversitemin son senesi hem oyun oynayacağım bayağı hem de yazılım işleri görsel uygulamalarda vakit geçireceğim benim bütçem maksimum 60k ama 55 ve 50'ye de okey olurum ben çünkü ilk defa laptop alacağım ve eğer seçimden sonra bu gençlere vergi kalkacak ise fiyatları daha da düşerse o 60k olanları almayı düşünüyorum yoksa tekte 60k vermiyeceğim sadece fikir olsun diye istiyorum.

Yazılım yazıcağım bol bol oyun oynayacağım Unity ve Unreal Engine'de level design yapacagım öyle diyeyim hocam üniversitemin son senesi hem oyun oynayacağım bayağı hem de yazılım işleri görsel uygulamalarda vakit geçireceğim benim bütçem maksimum 60k ama 55 ve 50'ye de okey olurum ben çünkü ilk defa laptop alacağım ve eğer seçimden sonra bu gençlere vergi kalkacak ise fiyatları daha da düşerse o 60k olanları almayı düşünüyorum yoksa tekte 60k vermiyeceğim sadece fikir olsun diye istiyorum.
Sen bilirsin omen yada asus.
Tartarsın ona göre alırsın.

Geri
Yukarı