60 derece işlemci sıcaklığı normal mi?

2 adet resim ekledim görev yöneticisini açar açmaz CPU kullanımı %70/80 dolaylarında gözüküyor ama açıldıktan hemen sonra %10/20 dolaylarına düşüyor. Bu yüzden Valorant'ta FPS düşmesi yaşadığımı düşünüyor. Sizce bundan kaynaklı olabilir mi? Anlık girip çıkıyor. Diğer resimde ise sistem boşta göründüğü gibi 95'e yazıyor tam olarak nedir bu bilmiyorum ama bunlardan kaynaklı FPS düşmesi yediğimi düşünüyorum. Son olarak işlemci termal macununu internet satın almıştım. Fiyat bayağı ucuzdu. 20 30 TL civarı. Bunu sürdüm bundan kaynaklıda kaliteli bir macun olmadığı için işlemciden sıkıntı mı oluyor sizce? Ama işlemci sıcaklığına baktığında 60 derece civarlarında çok ısındığını düşünmüyorum. Dediğim gibi 1 2 ay öncesine kadar Valorant'ta FPS düşmesi yaşamıyordum işlemci kaynaklı bir oyun olduğu için bunlara yoruyorum sorunu.
Görev yöneticisini açtıktan sonra CPU yükselmesi normaldir. İşlemciniz gayet iyi.

Valorant'taki drop sebebi bu olabilir mi? İşlemci yönelik bir oyun olduğu için ama dediğim gibi 1 2 ay öncesine kadar yoktu drop güncellemeler ile birlikte başladı bu sorun.
Anladığım kadarıyla termal macunu yeni yenilemişsiniz. Yaz sıcaklarıyla beraber kalitesiz macun, soğutmayı etkilemiştir. İşlemcinin ısınması da drop yaratıyordur. Güncellemeler ile de alakalı olabilir. Dilerseniz Riot'a bir ticket atın.

ÇÖZÜMÜ BASİT C:\Users\Kullanıcı Adınız\AppData\Local\Microsoft bu konumda onedrive adlı dosyayı silin muhtemelen bu sizin bildiğiniz bulut programı değildir öyle gözüktüğüne aldanmayın bu bir mining virüsüdür dosya ve uygulama ismi aynı hatta simge resmi bile lakin bu tür mining virüsleri işlemcinizin yüksek kapasite ile çalışmasına neden oluyor bu sorunu bende yaşadım 60 dereceye çıkıyordu durduğu yerde stabil 60 62 derecelerde sabitleniyordu ve bu virüsü buldum sildim şimdi sabit 30 derece ye düştü sizdeki virüs farklı görünebilir öğrenmek için bilgisayar boşta iken yani oyun falan hibirşey açık değilken ctrl shift ve esc tuşlarına aynanda basmanız görev yöneticisi açılıcaktır açılan pencerede işlemler kısmında sağ tarafa doğru gelin güç kullanımı çok düşük yazan uygulamalar haricinde çok yüksek yazanı bulun bu mining virüsüdür çünkü sistem boştayken asla çok yüksek işlem gücü harcayan uygulama olamaz neyse çok yüksek yazanı bulduktan sonra üzerine gelin mause ile sağ tıklayın dosya konumunu aç deyin ve açılan pencerede uygulamayı silin aynı zamanda görev yönteticisinden uygulamayı sonlandırın işlemci ısınız normale dönecektir 30 ile 40 derece arası ideal sıcaklığa ulaşacaktır benim ki şuan stabile döndü 30 ve 32 lerde... oyun açıkken LoL oyununda 45 lerde...
ÇÖZÜMÜ BASİT C:\Users\Kullanıcı Adınız\AppData\Local\Microsoft bu konumda onedrive adlı dosyayı silin muhtemelen bu sizin bildiğiniz bulut programı değildir öyle gözüktüğüne aldanmayın bu bir mining virüsüdür dosya ve uygulama ismi aynı hatta simge resmi bile lakin bu tür mining virüsleri işlemcinizin yüksek kapasite ile çalışmasına neden oluyor bu sorunu bende yaşadım 60 dereceye çıkıyordu durduğu yerde stabil 60 62 derecelerde sabitleniyordu ve bu virüsü buldum sildim şimdi sabit 30 derece ye düştü sizdeki virüs farklı görünebilir öğrenmek için bilgisayar boşta iken yani oyun falan hibirşey açık değilken ctrl shift ve esc tuşlarına aynanda basmanız görev yöneticisi açılıcaktır açılan pencerede işlemler kısmında sağ tarafa doğru gelin güç kullanımı çok düşük yazan uygulamalar haricinde çok yüksek yazanı bulun bu mining virüsüdür çünkü sistem boştayken asla çok yüksek işlem gücü harcayan uygulama olamaz neyse çok yüksek yazanı bulduktan sonra üzerine gelin mause ile sağ tıklayın dosya konumunu aç deyin ve açılan pencerede uygulamayı silin aynı zamanda görev yönteticisinden uygulamayı sonlandırın işlemci ısınız normale dönecektir 30 ile 40 derece arası ideal sıcaklığa ulaşacaktır benim ki şuan stabile döndü 30 ve 32 lerde... oyun açıkken LoL oyununda 45 lerde....

Geri
Yukarı