60 Hz 144 Hz görüntüden daha akıcı

İşletim sistemi
Windows 10

Si Duble Bemol

Hectopat
Makaleler
1
Selamün aleyküm. Benim monitörüm bu ve CS:GO oynarken sabit 144 FPS alıyorum (144'e sabitledim). Ama YouTube'dan 1080P60HZ CS:GO videoları izlediğimde daha akıcı bir görüntü gözlemliyorum. Bunun sebebi ne olabilir? Hangi ayarı açmam veya kapamam gerekli? İşlemcim R5 3600, ekran kartım ise bu. Şimdiden herkese teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamün aleyküm. Benim monitörüm bu ve CS:GO oynarken sabit 144 FPS alıyorum (144'e sabitledim). Ama YouTube'dan 1080P60HZ CS:GO videoları izlediğimde daha akıcı bir görüntü gözlemliyorum. Bunun sebebi ne olabilir? Hangi ayarı açmam veya kapamam gerekli? İşlemcim R5 3600, ekran kartım ise bu. Şimdiden herkese teşekkür ederim.
FPSi sabitlemek akıcılığı azaltır, ayrıca FrameSkipping testi yapın, gerçek 144Hz olarak çalışmıyor olabilir.

YouTube'da 1080P 60Hz değil 60FPS video izliyorsundur. Normal videolar 30 veya daha düşük olduğu için 60FPS daha akıcı gelir. Eğer anlatmak istediğin bu ise.

FPS'i sabitlemek akıcılığı azaltır, ayrıca FrameSkipping testi yapın, gerçek 144Hz olarak çalışmıyor olabilir.

144 Hz monitörde 144 üstü almak akıcılığı bozar diye duymuştum. O yüzden monitörle görüntü senkronize olsun diye 144'e sabitlemiştim. Ayarlardan da açmıştım 144Hz diye. Farenin hareketlerinden anlamıştım 144Hz olduğunu. Ama deneyeceğim.
**Güncelleme. FrameSkipping testi yaptım. 144 Hz gösterdi.

YouTube'da 1080P 60Hz değil 60FPS video izliyorsundur. Normal videolar 30 veya daha düşük olduğu için 60FPS daha akıcı gelir. Eğer anlatmak istediğin bu ise.

İzlediğim video 60 FPS. Ama sanki oynadığım oyundan daha akıcı gibi geliyor. Dediğiniz mantıklı. Videodan videoya geçerken de böyle bir şey yaşıyor olabilirim. Pingden dolayıdan olabilir gibime geliyor. 100 ms ortalama ile oynadığımdan peki stabil olmuyor görüntü.

60 Hz monitörde 60 sabitleyin o zaman görürsünüz nasılmış. Ben pes 2020 de unuttum galiba ama 400 FPS falan alıyordum. FPS 60 yapınca oyun çok gecikmeli oluyordu. FPS i sınırlamak iyi bişi değil.

1) masaüstüne sağ tıklayıp "Nvidia Denetim Masası" ndan "freesync" açık mı kontrol edermisiniz?
2) varsayılan olarak freesync, tam ekran uygulamalarda çalışır. oyun ayarlarınızın borderless gibi başka ekran ayarında olabilir. oyunu grafik ayarlarından fullscreen yapmalısınız.
3)oyunu 144 fps ye sabirlemek freesync özelliğini aktif etmez. oyun ayarlarından v-sync aktif etmelisiz.oyun otomatikmen kendini ekran yenileme hızına yani 144hz ye ayarlar.(fps si kısıtlamasını serbest bırakmayı unutmayın)

Hala olmadıysa tekrardan yazarsanız yardımcı olabilirim

Dediğim testi yapın, kare atlıyor olabilir monitör.
Hocam onu denedim. 144 hz gösterdi.
1) masaüstüne sağ tıklayıp "Nvidia Denetim Masası" ndan "freesync" açık mı kontrol edermisiniz?
2) varsayılan olarak freesync, tam ekran uygulamalarda çalışır. oyun ayarlarınızın borderless gibi başka ekran ayarında olabilir. oyunu grafik ayarlarından fullscreen yapmalısınız.
3)oyunu 144 fps ye sabirlemek freesync özelliğini aktif etmez. oyun ayarlarından v-sync aktif etmelisiz.oyun otomatikmen kendini ekran yenileme hızına yani 144hz ye ayarlar.(fps si kısıtlamasını serbest bırakmayı unutmayın)

Hala olmadıysa tekrardan yazarsanız yardımcı olabilirim
Nvidia Denetim Masasını açtığımda G-SYNC çıkıyor. Freesync'e nereden bakabilirim? Bir de G-SYNC açarsam bana ne gibi faydası olur? Monitörüm sanırsam fabrika çıkışlı G-SYNC desteklemiyor.

Hocam onu denedim. 144 hz gösterdi.

Nvidia Denetim Masasını açtığımda G-SYNC çıkıyor. Freesync'e nereden bakabilirim? Bir de G-SYNC açarsam bana ne gibi faydası olur? Monitörüm sanırsam fabrika çıkışlı G-SYNC desteklemiyor.
Orada yazana bakmayacaksınız, test talimatlarını okuyun.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı