60 Hz 144 Hz görüntüden daha akıcı

İşletim sistemi
Windows 10

Si Duble Bemol

Hectopat
Makaleler
1
Selamün aleyküm. Benim monitörüm bu ve CS:GO oynarken sabit 144 FPS alıyorum (144'e sabitledim). Ama YouTube'dan 1080P60HZ CS:GO videoları izlediğimde daha akıcı bir görüntü gözlemliyorum. Bunun sebebi ne olabilir? Hangi ayarı açmam veya kapamam gerekli? İşlemcim R5 3600, ekran kartım ise bu. Şimdiden herkese teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
kırmızı ile işaretlediğim yer gibi "uyumludur" ibaresi yok ise görüntü kaliteniz iyi olmaz. freesync nasıl başka yöntemlerle nasıl aktifleştirilir internetten ona bakmanızı öneririm. aksi halde monitörünüzün çok bi anlamı kalmaz. oyun içerisinde yine kırılmalar olur.
123.jpg

kırmızı ile işaretlediğim yer gibi "uyumludur" ibaresi yok ise görüntü kaliteniz iyi olmaz. freesync nasıl başka yöntemlerle nasıl aktifleştirilir internetten ona bakmanızı öneririm. aksi halde monitörünüzün çok bi anlamı kalmaz. oyun içerisinde yine kırılmalar olur.Eki Görüntüle 542016
Hocam ekranda kırılmalar olmaması için FPS'yi 144'e sabitlemiştim.NVIDIA Control Panel 21.04.2020 18_32_40.pngBu da o ekranın fotoğrafı. G-SYNC uyumlu yazmıyor.
Fotoğraf çekildiğinde öyle bir kare yoksa gerçekten ilginç yaşadığınız durum. Monitör neydi acaba?
Monitörum bu

Bir fikrim var. Sorunun ekran kartından geldiğini düşünüyorum. Çünkü birkaç gün önce CS:GO'ya girdiğimde 9-10 FPS ile oynuyodum. Ekran kartı belleğinin 5.5 GB'ını kullanıyordu bir şey ki bu şeyin CS:GO olması imkansız. Arkada da başka oyun açık değildi. MSI Afterburner'dan değerleri kontrol ettim. Neredeyse ekran kartı belleğinin tamamı kullanılıyordu. Sonra bilgisayarı yeniden başlattığımda bütün sorun ortadan kalkmıştı. Bu 144 fps oynarken arada drop girmesi ekran kartından olabilir. Ben birazdan oyundaki değerlere bakayım. Ona göre dönüş yapacağım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı