60 Hz AMOLED vs 120 Hz IPS LCD

POCO X3 Pro K20Pro karşılaştırdım POCO X3Pro daha iyi ama. Yine de fazla fark yok bir de fiyat farkı da var.
Bir dk bakayım.
Kardeşim dalga mı geçyion fiyat farkı 1600 TL o kadar farka ben ararsam daha iyisini bulurum.

OLED ile karıştırıyorsunuz hocam OLED ekranda siyahlar siyah görünür.
OLED ile AMOLED birbirinden apayrı paneller değil. AMOLED ekranda siyahları siyah gösterir.

AMOLED yanığı konusuna gelirsek AMOLED yanığı OLED panelde de olur. IPS ekranlarda da hayalet ekran sorunu olur.

OLED ile karıştırıyorsunuz hocam OLED ekranda siyahlar siyah görünür. Bu yüzden IPS LCD olan tercih edilmeli daha fazla güç tüketir ama 120 Hz sonuçta ben olsam direkt 120 Hz' yi alırdım.
LCD veya LED panellerde arka aydınlatma kullanılıyor. Bu yüzden siyah performansı kötü. (Mini-LED falan gibi pahalı teknolojiler hariç.) AMOLED veya OLED panellerde arka aydınlatma bulunmuyor. Her bir piksel kendi ışığını üretiyor. Siyah renklerde kendilerini kapatıyorlar enerji tasarrufu için.
Ekteki resim AMOLED bir cihaza ait yanma oluyor AMOLED cihazlarda.
Genelde eski Samsung telefonlarda oluyor. Yenilerde çok nadir.

@Slayeer

X3 Pro ile arasında 1600TL fark falan yok.

POCO X3 Pro için demedim notei10 Pro için dedim 1600 TL fiyat farkı var.
Arkadaşlar sizce POCO X3Pro mu yoksa Redmi K20 Pro mu?
Ben az farkla K20Pro diyorum ama sizin fikirleriniz almak iyi olur.
AMOLED tabii ki. AMOLED ekran direk ekran zevkinizi değiştirir. Siyahlar siyah, renkler daha canlı gözükür renk gamutu aşırı yüksek olduğu için.

Sence Redmi K20 Pro mu yoksa X3 Pro.
LCD veya LED panellerde arka aydınlatma kullanılıyor. Bu yüzden siyah performansı kötü. (mini-LED falan gibi pahalı teknolojiler hariç.) AMOLED veya OLED panellerde arka aydınlatma bulunmuyor. Her bir piksel kendi ışığını üretiyor. Siyah renklerde kendilerini kapatıyorlar enerji tasarrufu için.

Genelde eski Samsung telefonlarda oluyor. Yenilerde çok nadir.

Sence Redmi K20 Pro mu yoksa POCO X3Pro mu
Buradan karşılaştırıp söyleyebilrisin fikrini :https://www.epey.com/akilli-telefon.../redmi-k20-pro_poco-x3-nfc-128gb_poco-x3-pro/

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı