60 Hz göz farkı oluşuyor mu?

Daha fazla  
Arkadaşlar aşırı merak ettiğim bir şey var. Ben bir kere internet kafeye gitmiştim ve 360Hz monitörde, saatlerce CS:GO oynamıştım. Ardından evde kendi bilgisayarımda 60Hz eşliğinde oynadığımda sanki oyun aşırı kasıyormuş hissine kapılmıştım. Tekrar 60Hz'e alışmam bir süre sürmüştü. CS:GO maçları, (Eternal fire, na'vi vb.) İzliyoruz canlı olarak. 360Hz'de bu oyunu oynayan arkadaşlar, o maçları izlerken kasıyormuş hissine kapılıyor mu? Çünkü o şekilde izlemek eziyet gibi gelir diye düşünüyorum. Teşekkürler...

Son düzenleyen: Moderatör:
Göz aşinalığı ile alakalı. Gözler uzun süre belli Hertz'e alıştığı için herhangi birinden diğerine geçtiğinizde tabii ki farklılık ve rahatsızlık hissedersiniz.

360Hz'de bu oyunu oynayan arkadaşlar, o maçları izlerken kasıyormuş hissine kapılıyor mu? Çünkü o şekilde izlemek eziyet gibi gelir diye düşünüyorum. Teşekkürler...
Örneğin ben uzun süredir 144 Hz monitör kullanıyorum, 60 FPS bir gameplay izlediğimde öyle kasma gibi bir his olmuyor. Oynarken yaşanan his ile izlerken yaşanan farklı sanırım.

Arkadaşlar aşırı merak ettiğim bir şey var. Ben bir kere internet kafeye gitmiştim ve 360Hz monitörde, saatlerce CS:GO oynamıştım. Ardından evde kendi bilgisayarımda 60Hz eşliğinde oynadığımda sanki oyun aşırı kasıyormuş hissine kapılmıştım. Tekrar 60Hz'e alışmam bir süre sürmüştü. CS:GO maçları, (Eternal fire, na'vi vb.) İzliyoruz canlı olarak. 360Hz'de bu oyunu oynayan arkadaşlar, o maçları izlerken kasıyormuş hissine kapılıyor mu? Çünkü o şekilde izlemek eziyet gibi gelir diye düşünüyorum. Teşekkürler...

Aynısı bana oldu oyunu bildiğin kare kare oynuyordum çok sinirim bozmuştu 3-5 güne alışıyorsun yavaş yavaş.

Göz aşinalığı ile ilgili eskiden 60hz kullanırken çok akıcı geliyor ama şimdi rahatsız ediyor.
Ben normalde 144 Hz kullanıyorum ekranı 60Hz yapıp oyuna girdiğimde rahatsız oluyorum ama 30FPS YouTube gameplay videosu çok akıcı geliyor.

Geri
Yukarı