60 Hz HP2011X, 80 Hz yapılırsa sorun çıkar mı?

WorsTayls

Femtopat
Daha fazla  
Başlıkta da gördüğünüz gibi 60 Hz olan HP2011X monitörümü 1600x900 80 Hz olarak ayarladım. Test yaptığımda hiçbir titreme vs. olmadı. Herhangi bir sorun olur mu? 74 Hz ile de herhangi bir titreme vs. yaşamadım ama 80 Hz önceliğim tabii ki.

Bundan sonrası ileride monitörünüzde kararsızlık oluşturabilir.
Ürüne göre değişir. Alt çözünürlüklerde 120Hz'e çıkan gördüm. Kullanıcı sorun yaşanıyorsa problem olmaz.

75Hz üstüne çıkmayın bence OC ile.

Overclock'u kastettiyseniz o zor ve tehlikeli, monitörün CPU'su GG olur :D Ama destekliyorsa ve default ayarlarda 60 Hz ise 80'e çekebilirsiniz.

60Hz monitörde en uygun OC 70 Hz civarı. Bundan sonrası ileride monitörünüzde kararsızlık oluşturabilir.

Desteklemiyor. NVIDIA ayarlarından monitöre OC yapılıyor.

74Hz ve 80Hz de herhangi bir sorun yaşamadım tireme vs. olmadı yazılar falan daha net oldu akıcılığı hissettim bu 2 ayardan birini yapmak istiyorum.
74Hz olarak ayarlıyorum o zaman 80Hz yerine.

75Hz üstüne çıkmayın bence OC ile.

Son düzenleme:
70-74'ten sonra titreme olmasa bile kare atlama sorunlarıyla karşı karşıya gelebilirsiniz. Çözünürlüğü biraz daha düşürüp kare hızını daha da arttırabilirsiniz de. Orijinal çözünürlükte Max 74'ü tercih etmenizi öneririm. Ama en verimlisi 70 Hz olduğunu unutmayın.

70-74'ten sonra titreme olmasa bile kare atlama sorunlarıyla karşı karşıya gelebilirsiniz. Çözünürlüğü biraz daha düşürüp kare hızını daha da arttırabilirsiniz de. Orijinal çözünürlükte Max 74'ü tercih etmenizi öneririm. Ama en verimlisi 70 Hz olduğunu unutmayın.

Orijinal çözünürlük olarak 1600x900 gösteriliyor ben de 1600x900 74Hz ayarladım. Umarım herhangi bir sorun çıkarmaz 1600x900 74Hz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı