60 Kilo olmama rağmen göbeğim var

Şınav ile mekik çek. Vücuduna simdiden yatirim yaparsan hayatinin her kisminda agir islerde zorlanmazsin.

Nasıl bir egzersiz yapmam gerekiyor? Beslenme konusunda çok karışığım. Sabahları dışarıdan kahvaltı söyleyebiliyorum (boyoz, zeytin, peynir, menemen gibi) veya kahvaltı yapıyorum. Akşamları da normal ev yemeği yiyorum. Aralarda çikolata bisküvi falanda yiyorum ama fazla değil.
Hocam mekik örnek olarak. Karnınızı hareket ettirecek egzersizler olmalı. Mekikte bacak ve karın çalıştırıyor.

Yağ oranın düşmedikten sonra 500 tane mekik de çeksen bir işe yaramaz sikinny fat vücut tipindesin yani vücuttaki kas oranı az yağ oranı daha fazla spora başla kas kütleni arttır göbeği falan kafaya takma kilo versen 50 55 kilo zargana olursun ki zaten kas kütlen de az hepten tamamen yağdan oluşan birisi olur çıkarsın.

Karın çalış, diyen arkadaşlar neye istinaden böyle bir şey diyorlar, umarım bölgesel yağ yakımının gerçek olduğunu falan düşünmüyorlardır. Her neyse, spor salonuna gitmek istemediğini belirtmişsin, öyleyse kesinlikle evde de olsa şınav, mekik vs. bir şekilde antrenman yapabilirsin. Alabilirsen bir çift dumbell de al, en azından kilo değil yağ vermiş (yakmış) olursun. İnsanlar direkt kilo vermeye odaklanıyor ve kötü beslenmeleri yüzünden kas kaybı da yaşıyorlar. Bu süreçte yağsız ve iyi beslenmen gerekiyor. Skinny olmamak için çok yemen, fat olmamak içinse temiz yemen gerekiyor. Bu süreçte Güray aydın'ın videolarını izleyebilirsin öneririm.

Skinny Fat deniyor bu duruma, zayıf da olsanız göbeğiniz var. Yağdan uzak duracaksınız ve egzersiz yapacaksınız. Karın kaslarıyla alakalı egzersiz de yapıp beslenmenize dikkat ederseniz bu durumdan birkaç ay gibi sürede kurtulursunuz.

Sabaha kadar egzersiz yap kalori açığı yapmadan yağ yakılmaz.

Yağdan değil, karbonhidrattan mümkün olduğunca uzak duracaksın. Mümkün olduğunca az tut karbonhidrat alımını. Daha yaşın küçük, yağ yakayım diye karbonhidratı tamamen keseyim de deme. Dediğim gibi ''mümkün olduğunca az tut.''. Bununla birlikte yürüyüş yap, faydasını göreceksin. Mekikle, şınavla olacak iş değil bu. Vücudun neresinden yağ yakacağına siz karar veremezsiniz. Göbeğimde yağ var, aa dur mekik çekeyim, plank yapayım da yağ erisin. Oldu. Konu yanlış bilgiyle dolmuş. Yeme alışkanlığını yağ yakmaya göre ayarlamadıkça bir gelişim olma olasılığı çok az.

Yine aynı şekilde sadece kalori azaltman da senin amacın açısından mantıklı değil. Kalori deficit yaparsın ama az aldığın kaloriler çoğunlukla karbonhidratlardan oluşuyordur, sonrasında ''56 kiloyum ama göbeğim var'' dersin. Kalori alımını azaltmanı gerektirecek bir durum yok, kilon normal. Senin amacın yağ yakmak, kilo vermek değil.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı