60 Kilo olmama rağmen göbeğim var

WolreaG

Hectopat
Makaleler
3
Yer
İzmir/Urla
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GT 730, 8 GB RAM, i5-4590
Merhabalar, 16 yaşındayım 60 kiloyum ve göbeğim var. Çok ekmek yemiştim ramazanda o zaman göbeğim çıktı ve az yesem de gitmiyor. Kilomu tam bilmiyorum ama 60 diyorum. Kısa kollu giyilme zamanı ve giyemiyorum göbeğim belli olduğu için, içeride çekemiyorum çeksem de gitmiyor. Ödem olabilir mi diye düşündüm ödem neden olur fikrim yok fakat bu kiloyu vermek istiyorum, fiziğimi düzeltmek istiyorum. Kollarımın inceliğinden, boyumun 172 olup kilomun ortalama olmasına rağmen çubuk gibi olmaktan ve fiziğimden kurtulmak istiyorum. Spora gitmeden ama, spor salonuna gitmeyeceğim. Okula öğlen gittiğim için dışarıda koşma gibi aktiviteler yapabilirim.

Skinny Fat deniyor bu duruma, zayıf da olsanız göbeğiniz var. Yağdan uzak duracaksınız ve egzersiz yapacaksınız. Karın kaslarıyla alakalı egzersiz de yapıp beslenmenize dikkat ederseniz bu durumdan birkaç ay gibi sürede kurtulursunuz.

Skinny Fat deniyor bu duruma, zayıf da olsanız göbeğiniz var. Yağdan uzak duracaksınız ve egzersiz yapacaksınız. Karın kaslarıyla alakalı egzersiz de yapıp beslenmenize dikkat ederseniz bu durumdan birkaç ay gibi sürede kurtulursunuz.
Nasıl bir egzersiz yapmam gerekiyor? Beslenme konusunda çok karışığım. Sabahları dışarıdan kahvaltı söyleyebiliyorum (boyoz, zeytin, peynir, menemen gibi) veya kahvaltı yapıyorum. Akşamları da normal ev yemeği yiyorum. Aralarda çikolata bisküvi falanda yiyorum ama fazla değil.

Normal ev yemeğinde kızartma, şeker, yağlı yiyeceklerden uzak durun. Abur cubur tamamen kesin, haşlama, sebze yemeklerine ağırlık gösterin. Egzersiz olarak Ege Fitness'ın karın egzersizi işe yarıyor, su tüketiminizi arttırın. Günlük 3-4 litre ideal ayrıca her gün 30 dakika tempolu koşu aerobik kapasiteyi de artıracaktır. Yemekten 1-1.5 saat sonra yapın.

Normal ev yemeğinde kızartma, şeker, yağlı yiyeceklerden uzak durun. Abur cubur tamamen kesin, haşlama, sebze yemeklerine ağırlık gösterin. Egzersiz olarak Ege Fitness'ın karın egzersizi işe yarıyor, su tüketiminizi arttırın. Günlük 3-4 litre ideal ayrıca her gün 30 dakika tempolu koşu aerobik kapasiteyi de artıracaktır. Yemekten 1-1.5 saat sonra yapın.
Tamam ne kadar zor olsa da yapacağım, peki bu kiloyu verdikten sonra ne yapmalıyım? Çünkü zayıf birisiyim.

Spor salonuna gitmek istemediğimi belirtmiştim. Gitmeyi bende istemiyorum ve ekonomik olarak paramı oraya vermek istemiyorum.
Salon olmadan gelişimin yavaş olur, kısıtlı olur. Koşarak vs. göbek erir ama kilo alamazsın. Ben de aynı durumdayım, 172 boy 60 kilo, skinny fat. Bugün başladım daha salona. Utanıyorsan vs. oradakiler de zaten başlarken senin durumunda oldukları için gayet iyi ve yardımcı yaklaşıyorlar. Gym bros diye bi’ tabir boş yere yok.

Not: Nerden biliyorsun dersen geçen yaz 1 ay gitmiştim. Neredeyse 1 yıl oldu kapıdan girdiğim anda adam selam verdi, tanıdı.

Tamam ne kadar zor olsa da yapacağım, peki bu kiloyu verdikten sonra ne yapmalıyım? Çünkü zayıf birisiyim.
Karın çalışmanız gerek, kilonuza göre almanız gereken makroyu hesaplayıp düzgün beslenin. Eve de ufak tefek spor aletleri alıp kas gruplarını geliştirebilirsiniz.

Geri
Yukarı