600-700 TL monitör önerisi

Daha fazla  
Herkese selamlar.

8 Sene öncesinde aldığım AOC E2270SW ekran artık siyah ekran yapıyor. "Cable not connected" 2 saniye sonra açılıyor sonra tekrar.

Tamirci florasanı değiştirdi ama 1 ay dayandı :)

Şimdi baktım 144 Hz'ler 2000 TL fiyatlar kavisler cartlar curtlar. Bana göre değil :) ama bu ekran 1920X1080, geniş rahat ama artık aydınlık gelmedi :) idarelik küçük dandik bir ekran takınca o parlaklığa göre resmen siyah beyaz bile kaldı :)

Samsung önerıyorlar, ama bir baktım kontrast gecikme şu bu vs. karar veremedim.

Bütçe: 600-700 TL (eğer değecek ise ve arada net bir fark olacak ise 1000 TL )

Intel kullanıyorum (şu an VGA converter -> HDMI ile HDMI bağlı) DVI ve VGA bağlayabilirim ama VGA kabullemiyor. HDMI varsayılan DVI sorun olmazsa takabilirim.
Darboğaz, uyumsuzluk gibi sorunlar oluşturmaması adına:
ASUS H310M-K 2.0 anakart.
Intel i5 işlemci ve EVGA GTX 1050 Ti Intel ekran kartı. (Hayır gamer değilim 4 sene öncesinin GTA V ve sonrası için aldığım ekran kartı)
650W.
2600 MHz 8x2'den 16 GB RAM.

Fakat yenilik, lüks, kalite, film izlemesi vs. güzel oluyor. Ama LoL dışında oyun oynamıyorum. O yüzden gamer ile standart arası kalite bir şey lazım. Bunun gibi uzun vadeli ve yeni teknoloji imkanlarının keyfini sürmek :)

Tüm bunlar adına bir monitör tavsiyesi lazım.

Teşekkürler.

Ne boş yaptın be biraderim neyse konuya dönelim Acer EK220A alabilirsin bende zaten sipariş vermeyi düşünüyorum iyi ürüne benziyor.

Merhaba kullanmakta olduğum monitörü satıp 144 Hz monitör almayı düşünüyorum. İlgini çeker mi bilmiyorum. Linki aşağıda paylaşıyorum. Aralık 2019'da aldım. Ne kadar eder bilmiyorum.

@264523 linkini bulamadım. Sonra sorun olmasın, isteğimi belirtiyim diye gevezelik işte.
@Yuny eğer arttırdığıma değecek ise artırabilirim.
@Zorbey07 2.el düşünmüyorum.

Şöyle bir şey önermişlerdi.
Benim attığım monitör senin bütçenin içinde. Sana önerdikleri monitör de iyi ama 21.5 inç, benim attığım 23.5. Bunun dışında pek bir farkları yok.

Öne arkaya eğilmemesi biraz sorun, HZ ve MS farkında geride. Ama diğer türlü Samsung bu konuda iyi. Inc olarak da daha iyi. Kontrast, aydınlık olarak her türlü öndedir. Yani tercih edilir elbette. Fakat düz ekran sorun yaratabilir bana, ayarlanamaması açısından.

Öne arkaya eğilmemesi biraz sorun, HZ ve MS farkında geride. Ama diğer türlü Samsung bu konuda iyi. Inc olarak da daha iyi. Kontrast, aydınlık olarak her türlü öndedir. Yani tercih edilir elbette. Fakat düz ekran sorun yaratabilir bana, ayarlanamaması açısından.
O zaman 21.5 inç alacaksınız, 24 istiyorsanız bütçeyi artırmalısınız. O bütçe için bence Philips 221V8A
daha uygun.

Geri
Yukarı