600-700 TL Sistem Tavsiyesi

NeroAquila

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, Technopat ailesi bütçem 600-700 TL günlük işlerde kullanmak için, ofis programları çalıştıracak facebook oyunları vs oynatacak(ekran kartına gerek yok) nette surf yapmak için bir kasa toplayacağım.
Bu konular hakkında pek bir bilgim yok bu yüzden sizin önerilerinize ihtiyacım var.
-Bütçede yer açmak adına şu anda atx kasam var onu kullanabiliriz.
-HDD yi de sonra alabilirim şu anki hdd idare edecektir.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Böyle bir şey toplarsan , bir işe yaramaz bence. 600 tl işlemci , anakart filan alabilirsin. Eğer sadece dediklerini yapıcaksan , 2.el bir kasa alman daha mantıklı.

Ekran Görüntüsü (14).png
Bence bunu kullanabilrisin tüm işini görecektir. Hatta overclock bile yapabilrsin işlemcinin çarpan kilidi açık :D Senin için overclocka gerek olmaz bence. İstemediğin parçayı çıkarabilirsin.

Arkadaşlar kendimde vatandan baktım bir şeyler topladım yorumlarsanız yanlışlarım varsa söylerseniz ya da daha optimal bir toplama şekli yardımcı olursanız sevinirim.

Asus H81-Plus İntel H81 Soket 1150 Ddr3 1600Mhz Sata 3.0 Usb 3.0 Anakart - Vatan Bilgisayar
Pentium G3258 Soket 1150 3.2GHz 3MB Cache 22nm İşlemci - Vatan Bilgisayar
Kingston 2Gb Ddr3 1333Mhz Cl9 Pc Ram - Vatan Bilgisayar
Şu anda toplam 550 son bi atımlık barutumuz var gibi

-Anakartta onboard ekran kartı var mı varsa bu kart normal işlemler için yeterli olur mu?
-Ramleri 2 tane alıp dual olarak kullanmak daha verimli olmaz mı(1600mhz de olabilir mi)?
-PowerSup gerekecek bu sisteme şu an bendeki PowerSup çin malı 250 lik kafa ayarında bahsedilenlerden :) onun için bu sisteme yetecek bi powersup ne önerirsiniz?
Bende Everestin BMW kasasından var o kasa bu sistem için uygun mudur?
-Bunlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Not:(istemi uygun fiyatlı oyun bilgisayarından ilham alarak oluşturdum gereksiz olduğunu düşünürseniz çekinmeden söyleyebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı