600-700 TL Sistem Tavsiyesi

Ramleri hep direk ddr3 4 gb öneriyorsunuz 2x 2gb dual olmasından daha mı iyi o işler eskide mi kaldı? merak ettim.

Bu sistemde ne onboard ne apu var gibi varsa da ben mi anlamadım?
Eğer dediğim gibiyse başka bir sistem gerekecek gibi

O sis
Ramleri hep direk ddr3 4 gb öneriyorsunuz 2x 2gb dual olmasından daha mı iyi o işler eskide mi kaldı? merak ettim.

Bu sistemde ne onboard ne apu var gibi varsa da ben mi anlamadım?
Eğer dediğim gibiyse başka bir sistem gerekecek gibi
Bu sistemden şu haliyle görüntü almazsın eğer ekran kartı almazsan. Ankartlarda artık on board görüntü çipi yok işlemcilerin içinde geliyor. Bu yüzden fx alıcaksan o parayla kalkışma o işe derim. Amd nin Apularını kullan yani A4 A6 A8 A10. Ram ilerde sekiz gb yapman elzem olacağı için 4gb tek modül ram alman en mantıklısı . Birde sistemlerine harddisk eklemiyorsun elinde parça varsa ona göre toplayalım.

L1 L2 L3 Önbellek aslında RAM'in çok hızlandırılmış hali fakat boyutu küçük. Fx 4300 tabikide daha iyi fakat A8 de GPU var. Ekran kartı almıcaksanız A8 almanız doğru olur.

Sabahtan beri iyi bilgilendirdiniz teşekkür ederim. Bir kaç makale okudum cachelerle ilgili(bonzai zararlı :) Anladığım kadarıyla işlemci yardırıp gitmesin(işlemcinin veri işleme hızı verinin okunma hızından fazla olması) diye hdd den ram e oradan L3 e oradan L2 ye oradan da L1 cache e önem(kullanım çokluğuna göre) bilgiler yazılıyor.

Bu arada Ram konusunda kafam karıştı herkes tek parça 4GB ram öneriyor iki tane 2GB alıp dual yapmaktan daha mı efektif bu şekilde?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı