600 TL PSU önerisi

Ocp koruması bunda da yok ne yazık ki.

Zalman markası hakkında şüphesi olan yok değil mi alacağım çünkü bir sıkıntı çıkartmaz inşallah. Bir de voltaj koruması var mı? ZALMAN ZM600-TXII 600W 80 PLUS GÜÇ KAYNAĞI fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Olayın marka ile değil ürün ve özellikleri ile ilgisi var. Bu modelde ocp koruması olmadığını belirttim, ocp olan modeli de belirttim hangisini alacağın senin kararın. 12V kanalından sistem bir kısa devre sonucu aşırı akım çekerse sisteminin yanma riski var.

Ovp, opp, otp korumaları mevcut ama. Over yani aşırı akım durumlarında yine bu korumalar gerekeni yapacaktır. Henüz ocp yok diye patlayan bir PSU görmedim.

Güç kaynaklarında ayrıca SCP korumaları da bulunuyor, scp(short circuit protection - kısa devre koruması) eğer sistemdeki kısa devreyi SCP yakalayamaz ve ocp koruması yoksa 12V kanalından aşırı akım çekilirse o sistem yanar. Riske atmaya değer mi sizin kararınız ben atmazdım.

Güç kaynaklarında ayrıca SCP korumaları da bulunuyor, scp(short circuit protection - kısa devre koruması) eğer sistemdeki kısa devreyi SCP yakalayamaz ve ocp koruması yoksa 12V kanalından aşırı akım çekilirse o sistem yanar. Riske atmaya değer mi sizin kararınız ben atmazdım.
Buna göre bir PSU?

Burada "Over" içeren korumalara yer verilmiş zaten. Üretici Cooler Master. OCP yer almıyor diye sistem patlatıcı bir içerik barındırdığını söylemek çok makul değil.

Burada "over" içeren korumalara yer verilmiş zaten. Üretici Cooler Master. Ocp yer almıyor diye sistem patlatıcı bir içerik barındırdığını söylemek çok makul değil.

Markaya bakarak yorum yapmak da hiç makul değil inan bana. Ben bilimsel konuşuyorum bunlar ispatlanabilir gerçek verilere dayanan bilgiler. Aynı bakış açısıyla bakarsak Corsair'in 2017 vs serisindeki problemlerinin de olmaması gerekiyordu çünkü Corsair iyi bir marka.
Olayın marka ile ilgisi yok arkadaşlar önce ürüne bakacaksınız.

Bu fiyat aralığındaki en mantıklı güç kaynağı bana göre Zalman ZM650-gvıı modelidir. Bütün korumaları barındırıyor bu model. Vatan Bilgisayar'da satılıyor mu bilmiyorum ama illa tek bir mağazadan ürün alacağım derseniz mutlak suretle ya aradığınızı bulamaz, ya da aradığınız fiyata bulamazsınız.

Markaya bakarak yorum yapmak da hiç makul değil inan bana. Ben bilimsel konuşuyorum bunlar ispatlanabilir gerçek verilere dayanan bilgiler. Aynı bakış açısıyla bakarsak Corsair'in 2017 vs serisindeki problemlerinin de olmaması gerekiyordu çünkü Corsair iyi bir marka.
Olayın marka ile ilgisi yok arkadaşlar önce ürüne bakacaksınız.

Bu fiyat aralığındaki en mantıklı güç kaynağı bana göre Zalman ZM650-gvıı modelidir. Bütün korumaları barındırıyor bu model. Vatan Bilgisayar'da satılıyor mu bilmiyorum ama illa tek bir mağazadan ürün alacağım derseniz mutlak suretle ya aradığınızı bulamaz, ya da aradığınız fiyata bulamazsınız.
Zaten markaya bakmıyorum. MWE, güven veren ve sorun yaratmamış bir seridir. Konuyu uzatmak anlamsız. Sadece OCP yok diye bir ürüne kötü, sisteme zarar verir demenin manası yoktur.

Yeni konular

Geri
Yukarı