600 TL PSU önerisi

Özelliklerini Açılmamış, Sıfır ürün olarak belirtilmiş isterseniz evinize geldiğinde kontrol edebilirsiniz. Ya da Cooler Master MWE White 650 veya FSP HYDRO K 700 700W 80+ BRONZE alabilirsiniz. Ama mevcut Güç kaynağınızı seçmeniz daha iyi bir tercih olacaktır. Bildiğiniz gibi elektronik biraz da şans işidir yeni güç kaynağınızın sorunsuz olacağı garantisini kimse veremez.

Özelliklerini açılmamış, sıfır ürün olarak belirtilmiş isterseniz evinize geldiğinde kontrol edebilirsiniz. Ya da Cooler Master MWE White 650 veya FSP HYDRO K 700 700W 80+ BRONZE alabilirsiniz. Ama mevcut güç kaynağınızı seçmeniz daha iyi bir tercih olacaktır. Bildiğiniz gibi elektronik biraz da şans işidir yeni güç kaynağınızın sorunsuz olacağı garantisini kimse veremez.

Malum dolar durumu elektronik cihazları her zamanki gibi fiyat olarak Nirvana'ya ulaştırdı. Fiyatlarını hak etmeyen çok PSU var dolar kurundan dolayı. Elmacık güvenilir bir satıcı Hepsiburada'dan biliyorum fakat aklımı karıştıran tek olay High Power Gold alıp verimlilik ve az ısımı yoksa FSP Hydro Bronze veya CM 650 standart 80 Plus almak mı? Bunlar fazla düşünmeye ve strese itiyor beni birazcık.

aklımı karıştıran tek olay High Power Gold alıp verimlilik ve az ısımı yoksa FSP Hydro Bronze veya CM 650 standart 80 Plus almak mı? Bunlar fazla düşünmeye ve strese itiyor beni birazcık.

Bu konu hakkında artan elektrik fiyatları gibi etkenleri dahil edersek beyaz eşyalar gibi, güç kaynaklarının da verimliliği olabildiğince en yüksek ve en sağlamanı almak olur. Her ne kadar tek seferde fiyat pahalıya mâl olsa da ben uzun vade de çok iyi bir tercih olacağına inanıyorum. imkânım olsa Platinum bir güç kaynağı ilk tercihim olurdu ihtiyaçlarım gereği yeri geldiğinde bilgisayarım sürekli açık kalmak zorunda oluyor ve bu giderlerim için hiç iyi bir durum değil.

Bu konu hakkında artan elektrik fiyatları gibi etkenleri dahil edersek beyaz eşyalar gibi, güç kaynaklarının da verimliliği olabildiğince en yüksek ve en sağlamanı almak olur. Her ne kadar tek seferde fiyat pahalıya MÂL olsa da ben uzun vade de çok iyi bir tercih olacağına inanıyorum. İmkânım olsa Platinum bir güç kaynağı ilk tercihim olurdu ihtiyaçlarım gereği yeri geldiğinde bilgisayarım sürekli açık kalmak zorunda oluyor ve bu giderlerim için hiç iyi bir durum değil.

Aklım şu an High Power 600W GD 80+ Gold'da kendi şansızlığıma verip arızalı PSU'ya denk geldim herhalde diyorum ama bir yandanda içim tam rahat olmuyor. Evet keşke Platinum PSU alabilsek ama malum fiyatlar gereksiz yüksek. Sistemim tahminen 390 400 en fazla 450W harcar oda belki. Oyüzden 600W yeterli gelceği için Gold almalıyım diye geçiyor içimden.

Geri
Yukarı