6000-6500 TL Bilgisayar Toplama

otm

Kilopat
ASUS veya MSI GTX 1070 / 1070 TI ekran kartı ile AMD Ryzen işlemcinin bir arada olduğu bir bilgisayar toplamak istiyorum. Ancak teknik bilgimin yetersizliğinden dolayı size bırakıyorum. SSD olmayacak. Teşekkürler.

Anakart:
Ekran Kartı:
İşlemci:
Harddisk:
RAM:
Güç Kaynağı:
Kasa:

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşımın başka soruları varmış konuya ithafen:

1. Anakart ve Ekran kartı konusunda Asus ve MSI tercih etmem gerektiği gibi bir his var içimde. Garanti, performans ve önümüzdeki zamanlarda OC için soğutma potansiyelinden dolayı. Ancak aynı zamanda RGB klavye ve Mouse kullandığım için (Logitech g810 orion spectrum ve Asus Rog Pugio) Asusun Aura sync özelliği dikkatimi çekiyor. Sizce bunun için Asus Anakart ve Ekran kartı tercih etmeli miyim? MSI'ın performansı daha mı iyi olacaktır? Şuanki fiyat durumlarında Asus Rog Strix GTX 1070Ti alabileceğimiz bir fiyata MSI GTX Gaming X GTX 1080 alabiliyoruz gibi çünkü.

2. 1070ti yerine 1080 almalı mıyım? Oyunlarımı 1080p'de oynayacağım 2k ya da 4k monitörüm bulunmamakta. Diyeceksiniz ki bu kadar performanslı bir ekran kartına ihtiyacın yok, aslında biliyorum ancak genel olarak adetimdir teknolojik bir ürün alırken biraz daha iyisini alıp yıllarca idare etmeyi severim. Şuanda kullandığım bilgisayarı da 7 yıl önce 2300 lira gibi bir fiyata toplamıştım. Hala da günümüz oyunlarını en düşük grafik seçeneklerinde şöyle böyle kıvamda oynayabiliyorum.

3. Anakart konusunda B350 serisi bir anakart sizce yeterli midir? Yoksa X370 serisinden bir anakart mı seçmeliyim dersiniz?

4. Kasa olarak Aura Sync uyumlu ya da rgb controlerını bir şekilde Auro ile kontrol edebileceğim kasa önerilerinizi alabilirim.

1-Asus'a ekstra 500 TL fark ödemeye değmez. Bu model gayet iyidir:
MSI NVIDIA GeForce® GTX 1070 Ti GAMING 8GB 256-bit GDDR5 PCI Fiyatı

2-1070Ti gayet yeterlidir. Sizi 1080p ve 2K'da en az 6-7 yıl götür.

3-İleride SLI yapma gibi bir niyeti yoksa B350 yine uzun yıllar boyunca yeterli kalacaktır. SLI yapmak isterse gelecek yıllarda bu model tercih edilebilir:
MSI X370 SLI PLUS Amd X370 3200+ (OC) DDR4 Soket AM4 ATX Fiyatı

4- Yanında gelen Uzaktan Kumanda ile kontrol edebileceğiniz Bu kasa modelini tercih edebilirsiniz:
Dark R20 RGB Fan USB 3.0 Cam Panel Uzaktan Kumandalı Fiyatı

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı