6000-6500 TL bilgisayar toplama

Bütçe
6500

Josren

Hectopat
Arkadaslar, merhaba. Monitör harici 6000-6500 TL arası bütçem var. Kendim bilgisayar toplama konusunda acemiyim, toplama sihirbazı kullanarak ya da Vatan'dan sistem toplamayı düşünüyorum. Şu anda mevcut olan tavsiye sistemler hoş gözüküyor, özellikle şunda karar kıldım. INTEL 9400F-STRIX-RTX2060-O6G-PRIME B365M-K-WD 500GB-CRUCIAL 16GB RAM - Vatan Bilgisayar

Lakin kasa ve PSU iyi değil deniyor, alırsam bir sorun yaşar mıyım? Başlıca sebebim oyun oynamak, başka bir iş için kullanmayacağım. Sizlerin de önerisiyle başka alternatif var ise degerlendirebilirim. Sadece 1080P olarak kullanacağım, 5 sene kadar beni idare etse yeter.

Son düzenleyen: Moderatör:
i510400F geliyor hocam. Çok iyi bir işlemci. 9.nesil i5 artık tavsiye edilmeyecektir. Zaten edilmiyordu orası ayrı bir konu. Beklersen 1 hafta sonra canavar gibi bir sistem toplanır Intel kanadında. Ryzen bakıyosan arkadaşlar sana 3600'lü veya 3300X'li bir sistem toplar.

Evet, 3600lu sistem önerilerine açığım aslında. Biraz acelem var bilgisayar konusunda, farklı sitelerden alıp toplama imkanım yok, bu yüzden tek site olmalı.

Geri
Yukarı