6000-6700₺ sistem tavsiyesi

Fazladan masraf istememek de doğru da 1 tb hdd ye ihtiyacım yok ki zaten oynadığım oyunlar belli yaklaşık 200 gb ediyorlar ztn gerek olursa 2 3 ay biriktirip taktırırım o kolay

Amd Ryzen 5 1600 Soket AM4 3.2GHz-3.6GHz 16MB 6/12 65W 12nm İşlemci | Trendyol ben bu işlemciyi almanı öneririm.
Yani ben çok amd ryzen taraftarı değilim ama ona da bakarım
Peki ana kart tarafında bir sıkıntı var mı ?
kanka ryzen 5 2600 e bak o hem intel i 5 den daha iyi önerdiğim anakartada bakarsan sevinirim
eğer amd geçersen anakart değiştirmelisin önerdiğim anakart alıcağın anakarttan biraz daha ucuz

Bunu işlemciyi 3600, SSD'yi Corsair mp510 480gb, güç kaynağını da cooler master MWE white 600w 80+ seçersen her yönden çok daha iyi bir sistem olur. 6600 lira ediyor.
tavsiye için teşekkürler hepsini bir yere not alıyorum en son bir karar vereceğim 1-2 haftaya
Ana kart tarafı onu seçmenin sebebi diğer bulduklarımın micro atx olması onun da ne kadar iyi olduğundan emin olamadım o yüzden biraz pahalı

tavsiye için teşekkürler hepsini bir yere not alıyorum en son bir karar vereceğim 1-2 haftaya
Ana kart tarafı onu seçmenin sebebi diğer bulduklarımın micro atx olması onun da ne kadar iyi olduğundan emin olamadım o yüzden biraz pahalı
Pc Toplama Sihirbazı bu sistem daha iyi olabilir kendinize göre oynama yaparsınız.

O zaman SSD'yi Toshiba rc500 250gb yapıp tomahawk max seçersen 6900 lira oluyor. Ben üstüne çıkamam dersen gaming plus Max alırsan 6750 civarı oluyor. İkisi de ATX model. mATX olması sıkıntı yaratmaz. Bu anakart Ryzen 3000 serisi destekli geliyor yani 3600 gibi işlemciyle sorun yaşatmaz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı