6000-6700₺ sistem tavsiyesi

Adata 630 modeli kötü bir SSD. Sürekli sorun çıkarıyor diye önerilmiyor, bu yüzden satılmıyor. Satılmadığı için de fiyatı düşük ve tüm hazır sistemlerde kullanılıyor. SSD'yi değiştirmelisin. Ayrıca teknoking sistemi arkadaşın önerdiği gibi alırsan önerdiğin sistemden çok daha performanslı olur, yine de sen bilirsin.

Bu bütçeli sisteme GTX 1660S almak komiklik olur.

Nasıl yani?

Adata 630 modeli kötü bir SSD. Sürekli sorun çıkarıyor diye önerilmiyor, bu yüzden satılmıyor. Satılmadığı için de fiyatı düşük ve tüm hazır sistemlerde kullanılıyor. SSD'yi değiştirmelisin. Ayrıca teknoking sistemi arkadaşın önerdiği gibi alırsan önerdiğin sistemden çok daha performanslı olur, yine de sen bilirsin.

Peki hangi markayı önerirsin yani Toshiba'da sıkıntı çıkarır mı yoksa Samsung falan mı alayım?

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD 2- 2 buçuk sene dayanır mı ki adasdad?

İstediğim cevap teşekkürler.

Hocam siz bilgisayar konusunda fazla bilgili değilsiniz AMD Driver sorunları yavaş yavaş çözülüyor 5600 XT BIOS güncellemesi ile çoğu yerde RTX 2060'ı geçebiliyor 10 FPS'lik fark ile kartı iyi kullandıktan sonra 5 yıl bile gider ama yeni nesil oyunlardan her oyunu oynayamazsın 5 sene.

Merhaba ben 6000-6700 arası bilgisayar topluyorum fakat bir sıkıntım var:
INTEL Core i5 9400F 2.9GHz 9MB Önbellek 6 Çekirdek 1151 14nm İşlemci
- ASUS PRIME Z390M-PLUS 4266MHz(OC) DDR4 Soket 1151 M.2 HDMI DVI ATX Anakart
- 2 Adet x GSKILL 8GB Ripjaws V Kırmızı 3000MHz CL16 DDR4 Single Kit Ram
- ASUS ROG STRIX GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6 192 Bit Ekran Kartı
- THERMALTAKE V200 600W 80Plus 3X Pure Plus RGB Fanlı Midtower Gaming Kasa
- ADATA 240GB SU630 SATA 3.0 2.5" SSD (520MB Okuma / 450MB Yazma)
Paylaştığım bilgisayarla ilgili birkaç sorum var yardımcı olursanız sevinirim.
Adata SSD iyi midir? ( 240 GB olması sıkıntı değil bana çok lazım değil)
Isınma sorunu olur mu kasanın kendi fanları yeterli midir?
Anakart genel olarak iyi midir?

Yani gördüğüm kadarıyla ekstra bir harddisk kullanmamışsın SSD'yi 500 GB ve M.2 yapmanı öneririm. Böylelikle hem hız olarak hem de depolama alanı olarak artış yaşayacaksınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı