6000-7500 TL Üniversite ve oyun için laptop tavsiyesi

HP Pavilion 15-EC0008NT kullanmaktayım. Black Friday döneminde 4900 TL gibi bir fiyata almıştım. Diğer modellerle arasında RAM, depolama ve renk dışında fark yok. Kendi deneyimlerimi aktarayım.

Ürünün artıları:
  1. Benim aldığım dönemde rakiplerine kıyasla ucuz olması.
  2. Tasarımı güzel ve taşınabilirliği yüksek bir laptop.
  3. İçinde M.2 SSD bulunması.
Ürünün eksileri:
  1. Ürün acayip ısınıyor, laptop soğutucu almadan kullanmanız mümkün değil. Oyunlarda Thermal Throttling'den dolayı FPS dropları yaşıyordum soğutucu almadan önce. Sadece oyunlarda da değil tarayıcıda dolanırken bile fan sesi rahatsız edici düzeye çıkıyor.
  2. HP servisi hızlı yanıt verse de sonuçları pek müşteri dostu değil. HDD'den bariz şekilde ses çıkıyordu, servise verirken alan adam "bu normal değil buna bir bakalım." Dedi. Aynı adam teslim ederken "bu ses normal böyle çalışıyor." Dedi.

Monster'ın bu laptopunu alsam: Abra A5 V15.5 15,6" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook
Soğutucu ile birlikte ısınma sıkıntısı yaşar mıyım? Bir de yanımda taşımam çok zor olur mu?

Bendeki laptop bu memnunum 15. günümde şu an arabadan yazıyorum uzun yoldayım arka koltukta her şey pil tasaarufunda saatlerdir nette geziyorum ve araba sallanıyor ama menteşeler sorunsuz daha çıt etmedi.
Ve bence Monster dışından HDD SSD ve RAM taktırmayın birşeyi bozulur siz taktırdınız o yüzden bozuldu falan derler.

Bendeki laptop bu memnunum 15. günümde şu an arabadan yazıyorum uzun yoldayım arka koltukta her şey pil tasaarufunda saatlerdir nette geziyorum ve araba sallanıyor ama menteşeler sorunsuz daha çıt etmedi.
Ve bence Monster dışından HDD SSD ve RAM taktırmayın birşeyi bozulur siz taktırdınız o yüzden bozuldu falan derler.
Hayır içini açıp bir şey taktığınız zaman garanti bozulmuyor ama bilginiz yoksa donanım hakkında bende tavsiye etmiyorum monster taksın

Hayır içini açıp bir şey taktığınız zaman garanti bozulmuyor ama bilginiz yoksa donanım hakkında bende tavsiye etmiyorum monster taksın
Alacağım zaman site üzerinden özelleştirerek HDD almayı düşünüyorum. Sonradan tekrardan uğraşmaktansa Monsterın takması en iyisi. Sanırım bu fiyat aralığında en iyi seçenek monster. 120 Hz gtx 1650 7300 TL oluyor

Alacağım zaman site üzerinden özelleştirerek HDD almayı düşünüyorum. Sonradan tekrardan uğraşmaktansa Monsterın takması en iyisi. Sanırım bu fiyat aralığında en iyi seçenek monster. 120 Hz gtx 1650 7300 TL oluyor
Ayn onu alın ama bence ssd taktırın hdd çok yavaş.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı