6000-8000 TL arası Monster Harici Laptop Tavsiyesi

ASUS, MSI, MONSTER. Diğer markalar gaming kısmında çok geriden geliyorlar. i5 - i7 9.nesil işlemci, GTX 1650, 1660, RTX 2060 GPU modellerine bakmanızda fayda var. Casper ve Monster'i aynı konu mesajı içerisinde kullandığınız için sizi kınıyorum ayrıca. :D Monster adamdır.

ASUS, MSI, MONSTER. Diğer markalar gaming kısmında çok geriden geliyorlar. i5 - i7 9.nesil işlemci, GTX 1650, 1660, RTX 2060 GPU modellerine bakmanızda fayda var. Casper ve Monster'i aynı konu mesajı içerisinde kullandığınız için sizi kınıyorum ayrıca. :D Monster adamdır.
Konunun başından beri bahsettiğimiz özellikleri yazmışsınız zaten ayrıca dediğim gibi casper ve monster tamamıyla takoz ürün üretiyor kendi arkadaşlarımın bilgisayarlarından da gördüğüm üzere türk marka bir gaming laptop almak mantık işi değil hele ki yabancı markalardan gelen ürünlerden daha pahalıya satılıp daha az özellik içeriyorsa hiç mantık işi değil. Ayrıca monster gibi bir markanın ne kadar vasat bir hoparlörü olduğundan bahsetmeme hiç gerek yok sanırım. Her ne kadar kulaklık vs. kullansak da aynı zamanda kulaklıksız da bilgisayar başında çok zaman geçiren biri olduğum için sesleri zar zor duymak istemiyorum doğrusu. 😄
Parça fiyatları indirime girdi sanırım ancak satıcısından emin olduğunuz ürün alın çok yazık olur maazallah fiyat çok fazla. Satıcısı hepsiburada almaya çalışın en azından ben o sitelerden almamayı tercih ediyorum.
Linki satın almak için değil de ürünü göstermek ve soru sormak için attım herhangi bir bilginiz varsa bu bahsettiğim şeyler hakkında duymak isterim.

1660Ti ısınan bir kart ve i7 9750h da ısınan bir canavar o yüzden bu kombinasyonu iyi bir fan sistemi ile desteklemek gerektiği işin gerçeği ancak böyle olunca alimünyüm kasa vs. fiyat uçuyor. Örneğin bu fiyat civarı 8200 civarı monster var o da birincisi 15 inç ikincisi plastik kasa işlemci 90 üstü görüyor alev gibi bir şey oluyor anlayacağınız. Onun haricinde ben de hep bakıyorum yok bu fiyata 1660ti w10 dahil. Ben Legion'ı soğucu ile birlikte kullanmayı düşünüyorum inşallah. Bakalım 1650 yarısı 1660ti'ın ama maalesef reel şartlar bunlar bu fiyatlardan inmesi için dolar tekrardan 2.5 TL olmalı :)
1660Ti ve 9750H kombinasyonlu MSI GL63 bilgisayarım var. Isınmayla ilgili hiç sorun yaşamadım. Isı değerlerim oldukça iyi. Uzun süreli oyunlarda (3-4 saat) bile sorun yaşamadım. MSI kasası plastik. İki adet fan var, diğeri isteğe bağlı çalışıyor ve ben hiç çalıştırma gereği duymadım. Soğutucu ile bilgisayar kullanımını çok tavsiye etmiyorum çünkü bilgisayarın alt kısmında hava kanalı varsa, gereğinden çok daha fazla toz girmesine sebep oluyor.
Şahsi fikrime gelecek olursak, yıllarca asus Rog serisi kullandım ve inanılmaz memnun kaldım. Geçtiğimiz yaz paramı Asus'a yettiremediğim için 2. tercihim olan MSI modelini seçtim. Eğer MSI da alamasaydım Lenovo alırdım. Blackfriday den arkadaşım 9750H + 1660Ti 144hz Lenovo Legion aldı indirimde 8000TL'ye. Fazlasıyla da memnun. Dell teknik servis konusunda kendini kanıtlamış bir marka. Hatta şahit olmadığım duyumlara göre evde servis hizmetleri varmış. HP ürünlerini de kendimi bildim bileli ısı problemleriyle duydum. Monster ve Casper gibi gereksiz ölü yatırımlar konusunda zaten hemfikiriz. Çok arada kaldığın modellerin internetten oyun performanslarını ve incelemelerini izlemeni öneririm. Ram slotlarından fan sayısına, m2 slotlarından hdd yuvalarına kadar içeriğini görmelisin. Umarım gönlüne uyan bütçene de uyar :)

1660Ti ve 9750H kombinasyonlu MSI GL63 bilgisayarım var. Isınmayla ilgili hiç sorun yaşamadım. Isı değerlerim oldukça iyi. Uzun süreli oyunlarda (3-4 saat) bile sorun yaşamadım. MSI kasası plastik. İki adet fan var, diğeri isteğe bağlı çalışıyor ve ben hiç çalıştırma gereği duymadım. Soğutucu ile bilgisayar kullanımını çok tavsiye etmiyorum çünkü bilgisayarın alt kısmında hava kanalı varsa, gereğinden çok daha fazla toz girmesine sebep oluyor.
Şahsi fikrime gelecek olursak, yıllarca asus Rog serisi kullandım ve inanılmaz memnun kaldım. Geçtiğimiz yaz paramı Asus'a yettiremediğim için 2. tercihim olan MSI modelini seçtim. Eğer MSI da alamasaydım Lenovo alırdım. Blackfriday den arkadaşım 9750H + 1660Ti 144hz Lenovo Legion aldı indirimde 8000TL'ye. Fazlasıyla da memnun. Dell teknik servis konusunda kendini kanıtlamış bir marka. Hatta şahit olmadığım duyumlara göre evde servis hizmetleri varmış. HP ürünlerini de kendimi bildim bileli ısı problemleriyle duydum. Monster ve Casper gibi gereksiz ölü yatırımlar konusunda zaten hemfikiriz. Çok arada kaldığın modellerin internetten oyun performanslarını ve incelemelerini izlemeni öneririm. Ram slotlarından fan sayısına, m2 slotlarından hdd yuvalarına kadar içeriğini görmelisin. Umarım gönlüne uyan bütçene de uyar :)
Teşekkürler üstat,
İşlemci i7 olsun desem oluyor 8000, 1660ti olsun desem 9500-11000, anlayacağın yükselip duruyor. Bakalım benim bütçeye en uygun ve dönüt veren cihaz bu gibi, teknosa'dan alacağım çünkü 12 taksit yapmak istiyorum. Ancak onun özel kurye hizmeti nedense şu an yok. Normal kargo ile getirtmem, kargo şirketlerinde neler yaşandığını çok iyi bildiğim için.

Dediğiniz gibi MSI ve ASUS kendi sloganlarında verdikleri oyun krallığı lakabını fazlasıyla hak eden markalar fakat fiyatları da türkiye şartları içerisinde cep yakıyor. Keşke bütçemiz olsa da MSI veya ASUS alsak. Bunlara bütçem yetmediği için ben de biraz forumlarda gezinip en kaliteli ve ucuz markayı bulmaya çalıştığımda sizin de dediginiz gibi dell ve lenovo markalarını gördüm. Hayırlısıyla perşembe günü memlekete dönüşümü yapıp 1 aylık tatil içerisinde kendime güzel bir laptop almak istiyorum lenovo veya dell'den, artık hangisini daha ucuza daha iyi bulursam sanırım ona gönlüm kayar. Bu arada Ben de dell'in sitesini kurcalarken ben de evde servis hizmeti olduğunu gördüm. Dell kullanan biri gerçekten böyle bir hizmetin olduğunu söyleyebilirse çok sevinirim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı