6000₺ PC Toplama

Teknolojiye ayak uydurmak zordur. Her zaman yeniliğe açıktır ve her zaman geliştirilir. Önemli olan o an, o bütçe ile en mükemmel F/P ürünleri seçebilmek.
İşlemci, AMD olacak zira çoklu çekirdekle işin var.
Ekran kartı da bir kez al, uzun süre kullan. RTX2060 güzel karttır.
B450M çipset anakart ise O.C. için birebir.
Aslında zor değil. Yavaş yavaş, alışarak sevgiyle yaparsın. :)

Yanlış Bilgilendirme
İşlemci : Benim önerdiğim sistem Ryzen 5 2600. Bu sayede render işlerin çok kısa olacak. Aynı zamanda arkada 4-5 program vs. açıkken oyun oynayabileceksin, Intel'de bu mevcut değil.
Ekran kartı : Zaten anlatmaya gerek yok ben de bunu kullanıyorum.
Kasa : Uçuyor :)
Monitör : Bütçeni artırabilirsen 144 Hz öneririm ama bu da fena değil gideri var

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci : Benim önerdiğim sistem Ryzen 5 2600. Bu sayede render işlerin çok kısa olacak. Aynı zamanda arkada 4-5 program vs. açıkken oyun oynayabileceksin, Intel'de bu mevcut değil.
Ekran kartı : Zaten anlatmaya gerek yok ben de bunu kullanıyorum.
Kasa : Uçuyor :)
Monitör : Bütçeni artırabilirsen 144 Hz öneririm ama bu da fena değil gideri var

144 Hz ile beraber ne kadar tutar acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sistem aslında oyun için toplanmış tam da bütçenize göre gerçekten güçlü bir sistem herhalde grafik tasarım ve video montaj programlarına da hayli hayli güç yetirecek bir PC olsa gerek ama bu konuda konunun uzmanlarına danışabilirsiniz. Oyun konusunda başarılı bir bilgisayar acaba aynı başarıyı grafik tasarım ve video montaj/render konusunda da gösterebilir mi?

375957

Her iki monitörde sRGB %99 mevcuttur.
24" almak istersen bunu;
Captcha Verification 922TL

27"
almak istersen bunu;
Captcha Verification 1100TL
Çok az aşıyor bütçeyi, hangi monitörü seçersen seç. 24" bence ideal 1080P için.
144 hz ile beraber ne kadar tutar acaba?
144Hz gerekmiyor, takacağınız ekran kartı o FPS değerlerine asla ulaşmayacaktır. Hem IPS 144Hz çok pahalı oluyor. Tasarım öncelikse boşverin 144Hz yi.

Pantheon arkadaşımızın önerdiği sistem gayet iyi, ama ben monitör olarak BenQ GW2406Z'yi tavsiye ediyorum. Pantheon'un önerdiği monitörler her ne kadar 75 Hz olsalar da gerçek 8-bit değiller. BenQ GW2406Z ise hem gerçek 8-bit hem de AH-IPS panel.

sRGB yüzde kaç acaba önerdiğiniz monitörde? Ben bulamadım sitesinde bile. Modelleme yapılan monitörde bunun %99 olması gerekiyor ki yaptığınız işle çıkan iş aynı olsun.

%72 NTSC değeri var, bu da %99/%100 sRGB ile aynı anlama geliyor. Zaten standart olarak neredeyse her monitör %99/%100 sRGB destekliyor. Bütçe arttırabilirse gerçek 8-bit ve 27" olan Philips 276E9QDSB alınabilir. Bunda ise %93 NTSC, %124 sRGB desteği var. Üstelik 75 Hz ve FreeSync desteği de var.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı