6000 TL civarı ofis bilgisayarı önerisi

kravuzen

Hectopat
Merhabalar. Bir arkadaşım için bu fiyatlarda notebook bakıyoruz. Matebook D14'ü görmüş ama bu cihazı geçen sene ben de görmüştüm, şimdi 1-2 nesil eskide kaldı diye düşünüyorum. Bu fiyatlarda ofis programları, tarayıcı vs. günlük işler için kullanılabilecek taşınabilirliği yüksek en iyi bilgisayar hangisidir acaba?

Office programları için o bütçede bir bilgisayara gerek yok. 3500U notebooklara bakabilirsiniz. 8gb ram 256 gb ssd (ssd olması çok önemli) yeterlidir. Eğer FreeDos (işletim sistemi yüklü olmayan) bir bilgisayar alırsanız Windows 10 yüklemeniz için yardımcı rehberler sosyalde var.

Office programları için o bütçede bir bilgisayara gerek yok. 3500U notebooklara bakabilirsiniz. 8gb ram 256 gb ssd (ssd olması çok önemli) yeterlidir. Eğer FreeDos (işletim sistemi yüklü olmayan) bir bilgisayar alırsanız Windows 10 yüklemeniz için yardımcı rehberler sosyalde var.

Hocam sadece performans olarak düşük bir beklenti var ama alacak arkadaş 7-8 yıldır Lenovo Yoga kullanıyor, şirket bilgisayarı vs. de 1.4-1.5 kg olduğu için daha düşük bütçelerde bu ağırlıkta bilgisayarlar olmayacağını düşündüm.

Referans bilgisayar Matebook D14 gibi şu an. Geçen yıl 4000 bandında görmüştüm malum artmış. Bundan daha mantıklı bilgisayarlar varsa onlara bakabiliriz.
MSI MODERN 14 B10MW-271XTR Dizüstü Bilgisayar, 14 FHD, Core I5-10210U, 8GB RAM, 256GB SSD, DOS, Koyu Gri: Amazon.com.tr

Bu alet nasıldır acaba?

Son düzenleme:
@kravuzen Ürün hakkında bilgi verebilir misin ? Bu sene bilgisayar mühendisliği okuyacağım ve bunun için laptop bakıyorum. Mühendislik uygulamalarını kaldırması yeterli. Oyun oynamayacagim.

Hocam sadece performans olarak düşük bir beklenti var ama alacak arkadaş 7-8 yıldır Lenovo yoga kullanıyor, şirket bilgisayarı vs. de 1.4-1.5 kg olduğu için daha düşük bütçelerde bu ağırlıkta bilgisayarlar olmayacağını düşündüm.

Referans bilgisayar Matebook D14 gibi şu an. Geçen yıl 4000 bandında görmüştüm malum artmış. Bundan daha mantıklı bilgisayarlar varsa onlara bakabiliriz.
MSI MODERN 14 B10MW-271XTR Dizüstü Bilgisayar, 14 FHD, Core I5-10210U, 8GB RAM, 256GB SSD, DOS, Koyu Gri: Amazon.com.tr

Bu alet nasıldır acaba?

Gayet iyi fakat 256 GB SSD yeterli olmayabilir. Ofis için kullanılacaksa alınabilir işlemcisi gayet iyi. Ryzen vs. olmasına gerek yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı