6000 TL ekipman tavsiyesi

Bütçe
6000

Ruletta

Decapat
Merhabalar, uzun süre Logitech 502 (mouse), G213 (klavye), G332 (kulaklık) kullandım. Razer'ın ekipman indiriminde Basilisk V2 (mouse), Ornata (klavye), Kraken X (kulaklık) aldım ve şu an bunları geçici olarak kullanıyorum.

Yakın bir arkadaşım da bu ürünleri indirim varken alacaktı fakat bütçesinden dolayı alamamıştı. Ben nasılsa birkaç hafta içinde değiştireceğim, hem ben idare ederim hem de ona almış olurum diyerek satın aldım. (paramı denkleştirmeye çalışıyordum.) Ve şimdi kendime yeni ekipmanlar alacağım, ama ne alacağım?

Kendime gerçekten birkaç sene boyunca asla ekipman derdine düşmeyecek şekilde ekipman almak istiyorum. Logitech olarak aldığım ürünler beni bugünlere kadar taşıdı.

SteelSeries QCK Prism cloth XL ile başladım ve gerçekten hiç SteelSeries ürünü kullanmayan ben, kalitesine hayran kaldım. Fakat mouse, klavye ve kulaklık konusunda sadece duyduklarımla sınırlıyım. Hiç kullanmadım...

mouse
Aşınma olmamalı. (sağ elimle kullanıyorum ve baş parmağımın olduğu kısım 502 de aşınıyordu.)
Hyperscroll - bu özellik bayağı işime yarıyor, yazılım konusunda vs. ve sanırım piyasa da benim gördüğüm kadarıyla iki Mouse'da var, Logitech 502 ve Razer Basilisk v3'de...

klavye
Numerik olmalı.
Mekanik fark etmez.
Bilek desteği. (ekstra bir destekleyici de alınabilir.)
Medya kontrol tuşları (G213'den aşırı bağımlı olduğum tuşlardır...)

kulaklık
Mikrofon kalitesi çok iyi olmalı.
FPS oyunları - 7.1 önemli bir etken.
Ses kalitesi. (özellikle müzik dinlerken tatmin etmeli.)

benim aklımda neler var?
Mouse:
yine 502 ya da Basilisk V3 (Razer'ın programı bana birkaç hafta içerisinde tövbe ettirdi ettirecek...)
klavye: LOGITECH G815 Tactile (fiyatı normalde üç küsur, burada iki... Tuhaf.)
kulaklık: Logitech G PRO X Wireless.

Bizim ülkemize mi özel bu durum? Neden aynı ürünün Wireless (kablosuz) versiyonu direkt olarak iki katı fiyatlandırmaya maruz kalıyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Open back olarak SR850, biraz daha pahalı olacaksa eğer SHP9600 düşünebilirsiniz. 9600'da ilk defa kafaniza taktiginiz zaman biraz sıkışma yapacaktir, sonra alisirsiniz. Eğer dahili mikrofon istiyorsaniz, DROP.com'dan PC37X düşünebilirsiniz, bütçe arttirabilirseniz 38X.

Open back olarak SR850, biraz daha pahalı olacaksa eğer SHP9600 düşünebilirsiniz. 9600'da ilk defa kafaniza taktiginiz zaman biraz sıkışma yapacaktir, sonra alisirsiniz. Eğer dahili mikrofon istiyorsaniz, DROP.com'dan PC37X düşünebilirsiniz, bütçe arttirabilirseniz 38X.
Klavye, mause, kulaklık için 6000TL bütçesi varmış. Klavye ve mause 2500 tutsa 3500TL kalıyor kulaklık için.

Teşekkür ederim tavsiyeleriniz için, bu tarz yurt dışından bir alışveriş gerçekleştirmedim. drop.com'dan satın aldığım ürün kısa sürede ve güvenilir bir şekilde elime ulaşacak mıdır? Ve harici bir mikrofon aramıyorum.

Klavye

Kendim de kullanıyorum ve memnunum kesinlikle öneririm. Normalde 2000 TL gibi bir fiyatı var şuan indirimdeyken kaçırmayın derim.

Kulaklık

Size Cloud 2 önerirdim ancak mikrofonu o kadar iyi değil standart bir mikrofonu var ve müzik performansı iyi değil tamamen fps oyunları için diyebilirim o yüzden önermedim. G Pro X mikrofonu kaliteli ve bir nebze de olsa müzik açısından tatmin edecektir.

Mouse

G502 çok kötü bir mouse kesinlikle kullanılmaz. Özellikle tekrar aynısı alınmaz büyük hata olur belirteyim. Şuan piyasadaki en iyi kablosuz iki modeli öneriyorum. Tercih sizin. Ben Superlight kullanıyorum ve memnunum.

Yeni konular

Geri
Yukarı