6000 TL'ye GTX 1070'li monitör dahil sistem toplama

Öncelikle yorum atan herkese teşekkürler bu kadar yorum yapılacağını düşünmemiştim.

Hocam bu sistem, 6400 TL'lik olan, eğer alınırsa en iyi tercih olabilir mi? Belki SSD almayarak daha iyi bir işlemci alınabilir. Bir daha bakınca gördüm ikinci el almayı düşünmüyorum. O zaman bana 6000 + (200 maksimum) TL'ye sistem önerisinde bulunabilir misiniz?

Öncelikle yorum atan herkese teşekkürler bu kadar yorum yapılacağını düşünmemiştim.

Hocam bu sistem, 6400 TL'lik olan, eğer alınırsa en iyi tercih olabilir mi? Belki SSD almayarak daha iyi bir işlemci alınabilir
Evet en iyi tercih o olur. Evet belki dediğiniz gibi 2600 alınabilir ama SSD almak çok daha yararlı olur.

Hocam bu sistem, 6400 TL'lik olan, eğer alınırsa en iyi tercih olabilir mi?
Hocam elimden geldiğince baktım sitelere falan dedim 2. nesile bütçe yetmez 1. nesil alalım. Zaten Ryzen 5 1600 ile Ryzen 5 2600 ile aralarında çok fark yok sadece birkaç küçük sorun vardı onlar düzeltildi. Eğer zorlanırsa belki Ryzen 5 2600 alınır. Yine de Ryzen 5 1600 gayet iyi GTX 1070 ile güzel uyumlu olur. RX 580 8 GB ekleme sebebim 1060'dan daha iyi olmasıydı. Sistem bana kalırsa güzel oldu alınır dediğim gibi ekran kartı 2. el sayılır ama sadece turnuvada kullanıldı kutu falan tammış zaten site satıyor. Monitör 75 Hz olması belki sıkıntı yaratabilir sizin için performans açısından. 75 FPS size yetmez derseniz biraz daha bütçe koyup 144 Hz alabilirsiniz. İleride HDD veya RAM takviyesi yapılabilir. Bütçe artarsa Akasa Viper ile değiştirirsiniz PSU'yu.

Hocam bu sistem, 6400 TL'lik olan, eğer alınırsa en iyi tercih olabilir mi? Belki SSD almayarak daha iyi bir işlemci alınabilir
SSD almazsanız varya, oyun içi yüksek FPS alsanız bile depolama kısmı darboğaz yapacaktır. SSD şart. Ryzen 5 1600 gayet güzel. Neden beğenmediniz?

Hocam elimden geldiğince baktım sitelere falan dedim 2. nesile bütçe yetmez 1. nesil alalım. Zaten Ryzen 5 1600 ile Ryzen 5 2600 ile aralarında çok fark yok sadece birkaç küçük sorun vardı onlar düzeltildi. Eğer zorlanırsa belki Ryzen 5 2600 alınır. Yine de Ryzen 5 1600 gayet iyi GTX 1070 ile güzel uyumlu olur. RX 580 8 GB ekleme sebebim 1060'dan daha iyi olmasıydı. Sistem bana kalırsa güzel oldu alınır dediğim gibi ekran kartı 2. el sayılır ama sadece turnuvada kullanıldı kutu falan tammış zaten site satıyor. Monitör 75 Hz olması belki sıkıntı yaratabilir sizin için performans açısından. 75 FPS size yetmez derseniz biraz daha bütçe koyup 144 Hz alabilirsiniz. İleride HDD veya RAM takviyesi yapılabilir. Bütçe artarsa Akasa Viper ile değiştirirsiniz PSU'yu.
75 Hz monitör almak yerine 2. El 2k veya 144 Hz monitör alınması daha mantıklı.

Ürünün linkini atar mısınız? Eğer güvenilir ise sistemde oynama yapıp 6300 TL veya daha aşağısına tamamlamaya çalışırım.
Arkadaş şeyci; mesela bugün duyurulan i5 9600K yı paran olsa alır mısın diye sor o kadar paraya neden i5 e vereyim ki gider i7 7700 alırım falan der kasmayın.

6200 TL düşünüyorsanız o zaman en üstteki topladığım sisteme bakın. Sadece oyun turnuvasında bilgisayarlara takılmış ekran kartları bunlar 20 adet zaten sıkıntı çıkaracağını sanmazdım 36 ay garantisi bile vardı siz bilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı