6000 TL'ye oyuncu dizüstü bilgisayarı tavsiyesi

Acer Nitro'da i5 9300H varken, Monster'da i5 10300H var. Acer Nitro'da 8 GB RAM bulunuyorken, Monster'da 16 GB RAM bulunuyor. Bunlara karşın Acer Nitro'nun parça kalitesi bir miktar daha iyi.
Ama Monster'da disk kapasitesi yok yazıyor. Bu eğer yerim dolarsa hafıza alamayacağım anlamına mı geliyor, yoksa RAM için mi bu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben 5900 TL’ye HP CB008NT aldım.(Pavilion Gaming)
İşlemcisi i7 7700HQ.
Ekran kartı GTX 1050 4 GB.
RAM 2 adet 2400MHz 16 GB.
1TB 7200RPM HDD.
Çift fanlı.
M.2 portu mevcut.
Metal kasa.
IPS ekran.
Işıklı klavye mevcut.
Windows 10 kurulu.
(Ürün sıfırdır.)

Bu saatten sonra GTX 10 serisi cihaz alınmaz.
Niye ki? Hala GTX 1050 oyuncu laptopları satılıyor ve fiyatları 7000 TL bandında seyrediyor açıkçası oyunlarda gayet iyi RTX laptoplar 10000 TL’den fazla.

Bu saatten sonra GTX 10 serisi cihaz alınmaz.
Niye ki? Hala GTX 1050 oyuncu laptopları satılıyor ve fiyatları 7000 TL bandında seyrediyor açıkçası oyunlarda gayet iyi RTX laptoplar 10000 TL’den fazla.

R5 3550H, APU işlemci olduğundan dolayı daha az FPS alabilir demek istemiştim. Laptoplarda Intel işlemci tercih edilmesinden yanayım, en azından Ryzen 4000 serisi laptoplar gelene kadar.

Intel'in de yeni çıkardığı APU işlemcilerin performansıda iyi ancak APU sistem oyunlarda belli bir süre sonra üzer ekran kartı olan laptop biraz daha iyi oyun performansı verir. Ryzen 5 2500U Dell laptop ikinci el 5250 TL’idi mağazada şahsen o kadar para verilmez doğru dürüst oyun dahi oynayamazsın. Benim önerim ikinci el bakması sahibinden almayın bir sorunu olduğu zaman söylemiyorlar herhangi bir mağazadan alın garantisi varsa ne iyi en azından bir sorun oldumu mağazaya danışırsınız teknik servis hizmeti alırsınız.

Intel'in de yeni çıkardığı APU işlemcilerin performansıda iyi ancak APU sistem oyunlarda belli bir süre sonra üzer ekran kartı olan laptop biraz daha iyi oyun performansı verir. Ryzen 5 2500U Dell laptop ikinci el 5250 TL’idi mağazada şahsen o kadar para verilmez doğru dürüst oyun dahi oynayamazsın. Benim önerim ikinci el bakması sahibinden almayın bir sorunu olduğu zaman söylemiyorlar herhangi bir mağazadan alın garantisi varsa ne iyi en azından bir sorun oldumu mağazaya danışırsınız teknik servis hizmeti alırsınız.

Ne alaka, adam harici GPU'ya sahip bir cihaz alacak zaten. Bu nedenle APU işlemciye sahip bir cihaz almamasını önerdim. Siz gelmiş 2. el alsın diyorsunuz.

Benim anlatmak istediğim olay şu sıfır fiyatları çok pahalı ve bütçesinin çok üzerinde kalıyor.
Benim ikinci el önermemin sebebi mağazalarda şu an sıfırı satışta olmayan çok güzel bilgisayarlar var bütçesine uygun bazen teşhir ürünlerde bulunuyor.

Geri
Yukarı