6000 TL'ye sistem tavsiyesi

Ne gerek varki pahalı anakarta pahalı işlemciye ram e vs. ben olsam 6000 liralık pc toplamak istesem 4000 liraya r9 295x x2 ekran kartı alırım 2000 lirayada diyer parçalarını uydururum. :)

Yada gtx 980 x2 sli yaparım 3000 liraya denk geliyor ve daha performanslı olur. :)

Dostum R9 295x2 4265 TL eğer i5 4460 işlemci veya daha altı ile kullanmak istiyorsa tabikide ona uygun toplardım. GTX 980 SLI 4120TL tutuyor r9 295x2 parası yine aynı.

Bak Arkadaşım 6.000 TL Bütçen Varsa İntel i7 İşlemcin Olacak Sana Orada AMD Sistem Önermişler.
Eki Görüntüle 70611

Dostum AMD 'yi kendi tercih etmiş biz İntel önerdik.
-Benim topladığım sistemde 2x GTX 970 var.
-480GB SSD günümüz için lüks denilebilir. Steam vb. programlar sayesinde zaten oyunları online olarak depoluyoruz. Bunun yanında 1 TB HDD ve 8GB RAM önerdim tabikide bunlar artık ucuzladığı için sürekli alıp ekleyebildiğimiz parçalar bunlara yatırıp yapıp GPU 'dan kısmak mantıksız.

@xdclub Topladığım sisteme iyi bakarsanız 2x GTX 970 var SLI için ben 1000W tavsiye ettim. Diğer arkadaş bunu neden yaptığı şüpheli :)

@xdclub Fotoğrafa ve fiyata iyi bir bak
Screenshot 2015-05-20 08.40.56.png

Ben aslında Screamqueens2 nin sistemi hakkında 1000 watt ın gereksizliği hakkında konuşmuştum. Sizin siteme hiç bakmamıştım. Geri cevap sizden gelince Screamqueens2 den geldi sanıp hiç isimlere bakmadım. Bi karışıklık olmuş. Sizin sisteminizi şimdi inceledimde 730 liralık boş kasa hariç gayet güzel bir sistem kurmuşsunuz.

Bence iyi bir ddr 4 sistem dizip yanına 750ti koy. 1-2 sene götürür gtx 750 ti. 2 sene sonra o zamanın iyi bir GPU'sunu alır arkana yaslanır keyfine bakarsın. Forumda dediğimi yapan 2-3 kişi var.

GTX 980 ile 650 Watt modüler güç kaynağı koyulabilir. K serisi işlemciye gerek yok, i7 4790 gayet güçlüdür. Kasa fiyatından da kısarsanız benim dediğim daha makul olur.
Ben 2k ve 4k iyi performance almak istiyorum. Twitch yayınlarda yapmayı planlıyorum o yüzden bana min 60 fps lazım

Neden AMD sistem 6000 TL ye ben bu sistemi tercih etmezdim.
Amd ucuz diye böyle bir sistem aklıma gelei.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı