6000 TL'ye telefon almak vs sistem toplamak

SVGSefaTR

Decapat
Merhaba arkadaşlar direk konuya geçiş yapıyorum 8. sınıfım sene sonunda elime 6.000 TL para geçecek yani daha önce de geçebilir elime parada neyse. Telefonum Samsung M10 16 GB ve ana ekranda bile kasmaya başladı. İlk ihtiyacım telefon diye düşünüyorum çünkü dışarıda gezen bir insanım ama evde bir laptop var artık çok eskidi Google bile kasıyor. Artık o güzel arkadaşlarımla güzel oyunlar oynamak istiyorum şu an onlar oyun oynayınca telefondan Discord indirip onları izliyorum ama laptop ya da PC alırsam artık her türlüsünden alabileceğim. PC olarak da şöyle söyleyeyim bir kasa topladım mı 5 6 ay sonra daha geliştirebilirim ama laptopta bu geçerli değil sizce ne almalıyım siz karar verin.

Merhaba arkadaşlar direk konuya geçiş yapıyorum 8. sınıfım sene sonunda elime 6.000 TL para geçecek yani daha önce de geçebilir elime parada neyse. Telefonum Samsung M10 16 GB ve ana ekranda bile kasmaya başladı. İlk ihtiyacım telefon diye düşünüyorum çünkü dışarıda gezen bir insanım ama evde bir laptop var artık çok eskidi Google bile kasıyor. Artık o güzel arkadaşlarımla güzel oyunlar oynamak istiyorum şu an onlar oyun oynayınca telefondan Discord indirip onları izliyorum ama laptop ya da PC alırsam artık her türlüsünden alabileceğim. PC olarak da şöyle söyleyeyim bir kasa topladım mı 5 6 ay sonra daha geliştirebilirim ama laptopta bu geçerli değil sizce ne almalıyım siz karar verin.

Tamamıyla ihtiyaç meselesi. Şahsi fikrim olarak 6000TL telefona verilmez diye düşünüyorum. Eğer PC ihtiyacınız daha fazlaysa PC alınız. 3K'lık bir telefonda sizi götürür.

Oyun önemliyse her 2 açıdan 3500 TL'ye POCO X3 Pro ve diğer 3500 tlyede Xbox Series S alırdım kafa rahat telefon 3-4 sene gitse Xbox Series S de 8 yıl akar gibi.

PC çok kapsamlı. Telefonda desen hiçbir şey yok. Yapacabileceğin şeyleri bayağı bayağı kısıtlıyor. Direk PC al geç.

Telefon alması gerekiyor ise 3 k civarına güzel telefon alıp 3.5 k ya Xbox Series S alsa bence iş yapar oyun oynamaksa amacı 8 yıl bir PC oyun oynattığını görmedim çok para harcamadıkça o yüzden konsol mantıklı.

İyi bir bilgisayar toplarsın o paraya, telefon(benim için) alo dese yeter. Zaten telefondaki işlerin çoğunu bilgisayarda görebilirsin.

Telefona gidip 5K verdim 2019 da 2 sene kullandım sonra yenisini aldım mantıksız yatırım telefon cidden onu fark ettim PS4 alıp 1 k ya telefon alsam daha iyiymiş dedim o zamanlar ucuzdu konsollar :D

Telefon alırsan eğer maalesef Discord'dan arkadaşlarını izlemeye devam edeceksin abicim. Aldıktan sonra kısa süre içerisinde bilgisayarını geliştirebileceğini de söylemişsin. Bence kesinlikle ileriye dönük, geliştirebileceğin, bütçene uygun güzel bir masaüstü bilgisayar satın almalısın. Hem önümüzde efsane cuma indirimleri de var. Geliştirmene gerek kalmayacak bir PC satın alma imkânı bile doğabilir. :)

Son düzenleme:
Oyun önemliyse her 2 açıdan 3500 TL'ye POCO X3 Pro ve diğer 3500 tlyede Xbox Series S alırdım kafa rahat telefon 3-4 sene gitse Xbox Series S de 8 yıl akar gibi.
düşüneceğim.teşekkürler
Telefona gidip 5K verdim 2019 da 2 sene kullandım sonra yenisini aldım mantıksız yatırım telefon cidden onu fark ettim PS4 alıp 1 k ya telefon alsam daha iyiymiş dedim o zamanlar ucuzdu konsollar :D
diyorsunuz

Yeni konular

Geri
Yukarı